fbpx

Córka pomogła 73-letniej matce zrzucić 23 kg. Aby jej zdrowie wróciło do normy

Nigdy nie jest zbyt późno, aby poprawić swoje życie. Kolejnym doskonałym przykładem na to jest Joan MacDonald z Ontario w Kanadzie. Po tym, jak lekarze powiedzieli 73-letniej kobiecie, że będzie musiała zwiększyć dawki leków, jeśli nie zmieni swojego stylu życia, Joan postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. W ciągu kilku lat zeszła ze swoich 90 kilogramów wagi, do figury godnej magazynów fitness.

Ciężki początek

– Nigdy nie pozwalałam robić sobie zdjęć, ponieważ nie potrafiłam siebie zaakceptować, mimo to, nie potrafiłam również się zmienić – wyjaśnia Joan w jednym ze swoich postów.

– Znalazłam się w bardzo trudnym położeniu i trwałam w nim bardzo długo – dodaje.

Kobieta zmęczona uczuciem bezradności oraz dyskomfortu własnego ciała, mimo że nie pamiętała, kiedy ostatni raz zwracała uwagę na swoje zdrowie, zdecydowała, że jest to kwestia “teraz albo nigdy”.

Aby rozpocząć zmiany, MacDonald poprosiła o pomoc swoją córkę Michelle, która uprawia jogę, fitness oraz jest zawodowym kucharzem. Joan rozpoczęła swoją podróż od przystąpienia do internetowego programu treningowego Michelle, skupiając się na budowaniu siły i wytrzymałości. Dostała nawet iPhone’a i nauczyła się korzystać z kilku aplikacji z tym związanych. Następnie dodała do swoich codziennych zajęć chodzenie, praktykowanie jogi oraz podnoszenie ciężarów.

– Podjęłam decyzję i postanowiłam się jej trzymać bez względu na to, jak zniechęcające potrafi być pójście na siłownię z zapaleniem stawów, refluksem kwasowym i zawrotami głowy – wspomina Joan.

– Po prostu skupiłam się na drobnych krokach, robiłam to, co mogłam, pozwalałam sobie na błędy i nigdy się nie poddałam – dodaje.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Romanian Deadlifts! 😅😅 I do these to help strengthen my backside and really tone up my muscles. These are very hard, no doubt about it, and they aren’t easy to do right so I do recommend working with a professional. 🙏 I know I am very lucky to have a daughter and a son-in-law who are at the top of their fields. Every time I come down to Tulum to their gym I learn something new. 👵🏼 Here are my tips for mastering this exercise: 1) think of really tightening up your back and squeeze the back of your armpits, just like you are trying to stop someone from tickling you ☺️ 2) get a nice, tight tummy and fill it up with air before you begin. I hold my breath as I lift the weight and only take a quick sip when I’m at the top 3)keep that bar on your legs! @jeanjacquesbarrett and @yourhealthyhedonista are really strict on that. If the bar starts leaving my legs, I can start to feel it in my back. 😬 4) really keep the back from rounding. I am thinking of keeping a “proud chest”. I have a naturally rounded back from old age but I’m hoping that with this exercise and others I can prevent it from getting worse. My own mother had a real “dowagers” back so I guess it’s partly hereditary. I’m no expert. Like you guys I’m trying to keep learning and to keep getting better. I work with people who really know what they are doing and I trust them to have my health as a top priority. I recommend that you also work with professionals. I know it is so hard to find reliable help theses days but word of mouth is a wonderful thing. If you want to tag someone who you feel would be a good coach or trainer for people, please do so and list the area they work in and the gym they work at. A little community effort can go a long way. 💕💕 . My favorite @womensbest pink seamless outfit Knee sleeves are by @sbdapparel . #girlswholift #girlswhopowerlift #bodybuilding #fitover70

Post udostępniony przez Joan MacDonald (@trainwithjoan)

Źródło: boredpanda.com, instagram.com

Dodaj komentarz