fbpx

W opustoszałych przez kwarantannę miastach pojawiają się zwierzęta

Ludzie na całym świecie nadrabiają zaległości w czytaniu książek i oglądaniu seriali. Niektórzy zalecają spacery (z zachowaniem odpowiednich odległości), jednak wiele osób zamyka się w czterech ścianach, nie opuszczając domów i mieszkań. Natura jak zawsze robi swoje i ludzie zaczynają zauważać zupełnie nieoczekiwane efekty kwarantanny. W krajach takich jak Japonia, Włochy czy Tajlandia obserwuje się zwierzęta wędrujące po miejskich, pustych ulicach.

W Japonii można teraz na mieście spotkać jelenie, które przywędrowały z pobliskiego Nara Park, w poszukiwaniu pożywienia. Zazwyczaj park roi się od turystów, żyjące tam jelenie Sika stanowią lokalną atrakcję. Turyści zazwyczaj kupują krakersy sprzedawane w parku, przeznaczone specjalnie do karmienia jeleni, jednak w związku z tym, że w ostatnich tygodniach liczba odwiedzających zmalała, jelenie zaczęły wędrować w poszukiwaniu pożywienia.

W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów z jeleniami wędrującymi po ulicach Nary, ludzie różnie reagują na niecodzienną sytuację. Niektórzy są w szoku, inni się dziwią. Użytkownik Twittera który zamieścił fotografie, uznał całą sytuację za zabawną.

Na innym nagraniu widać stado małp, spacerujących po ulicach Lopburi, w Tajlandii.

Jeden z włoskich użytkowników Tumblr zgłosił, że widzi dziki chodzące po okolicy.

Inny Włoch zauważył kolejne zwierzę na wolności: “W moim rodzinnym mieście, pojawił się przypadkowy koń”

Jeden z Włochów odpowiedział obrazem owiec wędrujących po ulicach.

Na poniższym filmie można obejrzeć japońskie wiadomości na temat wizyty jeleni z Nara Park w mieście.

Źródło: Bored Panda

Dodaj komentarz