fbpx

Stany Zjednoczone zamierzają zlikwidować handel ludźmi. Administracja Trumpa przeznacza na to 35 mln dol.

Administracja Donalda Trumpa przeznaczyła 35 mln dol. na walkę z handem ludzi. Pieniądze trafią do 73 organizacji w 33 stanach. Pomogą ofiarom znaleźć pracę i mieszkanie oraz przystosować się do normalnego życia. 

 

Gubernator generalny, William Barr i doradczyni prezydenta Ivanka Trump, ogłosili kilka dni temu  że zamierzają wesprzeć organizacje pomagające ofiarom handlu ludźmi. William Barr nazwał zjawisko „złą plagą” i podziękował prezydentowi Donaldowi Trumpowi oraz jego córce Ivance za pracę na rzecz zakończenia handlu i pomoc ocalałym. Oprócz wsparcia finansowego gubernator zapowiedział także, że jego departament zrobi wszystko, co możliwe, aby „ ścigać i karać” handlarzy. Ivanka Trump podczas przemowy w Białym Domu nazwała handel ludźmi „najpoważniejszym naruszeniem praw człowieka”. Dodała, że  możliwość przyznania pomocy finansowej ofiarom zawdzięcza pracy administracji i uczestnikom organizacji na rzecz praw człowieka.

Stypendia zostaną rozdzielone między 73 organizacje w 33 stanach. Pieniądze mają zapewnić kilkumiesięczną pomoc mieszkaniową ofiarom handlu – mają posłużyć na opłacenie czynszu, opłat za media lub powiązane wydatki. Organizacje będą również pomagały takim osobom znaleźć pracę, aby mogły wrócić do normalności w jak najkrótszym czasie.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: apnews.com

 

 

 

Dodaj komentarz