fbpx

Metallica funduje stypendia. Pieniądze trafią do instytucji kształcących młodych techników

Metallica to nie tylko zespół muzyczny, ale też instytucja, firma sprzedająca gadżety z logiem grupy, a nawet organizacja charytatywna. Właśnie zaczyna się druga edycja programu stypendialnego “Metallica Scholars”.

W ramach inicjatywy słynnego amerykańskiego kwartetu piętnaście placówek zawodowych, które kształcą młodych techników, otrzyma po 100 tysięcy dolarów. Chodzi o wspieranie osób, które po nabyciu umiejętności technicznych wkraczają na rynek pracy w USA.

Akcję tłumaczy Lars Ulrich, perkusista zespołu:

W zeszłym roku uruchomiliśmy program stypendialny dla osób ze społeczności lokalnych. Chcemy, żeby poprzez praktyki nabywały potrzebne umiejętności i rozwijały kariery zawodowe. Pomaga nam w tym zadaniu organizacja partnerska American Association of Community Collages. Dostrzegamy jak ważne są osoby o wiedzy technicznej w trakcie naszych tras koncertowych. Aby móc występować potrzebujemy wielkiej liczby ciężko pracujących ludzi, którzy są w stanie przygotować od podstaw całą infrastrukturę sceniczną. Jest to dla nas niewyobrażalna pomoc.

“Metallica Scholars” to jedno z kluczowych przedsięwzięć fundacji All Within My Hands, którą prowadzi grupa. – Mamy wielką przyjemność kontynuowania programu stypendialnego w drugim roku z rzędu. Tym razem przeznaczyliśmy na ten cel półtora miliona dolarów. Tą kwotą wesprzemy wszystkie dziesięć szkół, które współpracowały z nami w 2019 roku, a także pięć nowych placówek wybranych do programu w tym roku.

Warto dodać, że gdy tylko wybuchł kryzys gospodarczy związany z Covid-19 fundacja All Within My Hands przekazała aż 350 tysięcy dolarów organizacjom, które zajmują się niesieniem pomocy chorym na koronawirusa. Zespół od początku pandemii prowadzi też akcję #MetallicaMondays. Co poniedziałek emituje na YouTube archiwalne koncerty ze swojego przepastnego archiwum. W czasie seansu zbierane są pieniądze na walkę z chorobą z Wuhan.

 

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz