fbpx

Są razem od 79 lat! Najstarsze małżeństwo świata zdradziło sekret szczęśliwej miłości.

Para Hiszpanów, obchodziła niedawno 79 rocznicę ślubu. Julio Cesar i Waldramina postanowili zdradzić sekret szczęśliwej miłości.

Razem mają prawie 215 lat. On jest najstarszym człowiekiem na świecie, ma 110 lat, ona  obchodziła ostatnio 105 urodziny. Ich małżeński staż został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Są oni najstarszym żyjącym małżeństwem na świecie.

Razem przez 79 lat

Julio Cesar Mora i Waldramina Maclovia Quinteros są emerytowanymi nauczycielami. Poznali się dzięki temu, że siostra kobiety, wyszła za mąż za kuzyna Julio Cesara. Po siedmiu latach znajomości wzięli skromny ślub z udziałem bliskich przyjaciół i chrzestnych.

Ich rodziny byłe przeciwne temu związkowi. Jednak z biegiem lat, początkowa niechęć dwóch rodów przestała mieć znaczenie. Ostatecznie niesnaski odeszły w zapomnienie.

Para doczekała się licznego potomstwa. Mieli pięcioro dzieci. Wkrótce zaczęły pojawiać się także wnukowie. Jest ich aż 11. Małżeństwo z tak długim stażem doczekało się nie tylko sporej liczby prawnucząt (21), ale także 9 praprawnuków!

Sekret długowieczności

Jaki jest sekret nie tylko długowieczności, ale także tylu lat spędzonych razem?

– Jedność rodzinna oparta na zasadach miłości, wzajemnego szacunku, uczciwej pracy i właściwej edukacji. Wszystko to powinno być zbudowane na wartościach rodzinnych. Oto klucz do zdrowego współżycia – napisała para w oświadczeniu dla Księgi Rekordów Guinessa.

Aktualny czas nie jest dla nich łatwy, ponieważ mają ograniczony kontakt ze swoją rodziną. Nie tracą jednak nadziei, że wkrótce będzie lepiej.

– W tym momencie jest trudno, ponieważ jesteśmy przytłoczeni pandemią, która dotyka świat. Jednak pierwszym krokiem jest dla nas przestrzeganie zasad z szacunkiem i miłością do życia – mówi para.

Źródło: people.com

Dodaj komentarz