fbpx

Przez lata zmagał się z lękiem wysokości. Teraz skoczył na bungee 765 razy w ciągu 24 godzin

Francuz Francois-Marie Dibon ustanowił nowy rekord świata w liczbie skoków oddanych w ciągu doby. Dotychczasowy rekord wynosił 430 skoków, Dibon wykonał ich aż 765. Czterdziestolatek, który pracuje na co dzień w Szwecji jako specjalista od ubezpieczeń, pobił poprzedni rekord w zaledwie 12 godzin. Następnie, jak podaje „Guardian”, odpoczywał 50 minut, po czym kontynuował skakanie całą noc, zanim skończył w środę rano”. Każdy skok odbywał się z wysokości 40 metrów, pod nadzorem organizacji Highland Fling Bungee. Wydarzenie miało miejsce w mieście Pitlochry w Szkocji.

„Zdumiało mnie tempo, w jakim ustanowiłem nowy rekord”

— Czuję się świetnie, czuję się bardzo szczęśliwy. Jestem wdzięczny zespołowi, który otaczał mnie przez ostatnie 24 godziny. Dał mi energię, co pozwoliło mi wytrwać do końca — komentował w wywiadzie dla portalu „The Guardian” po pobiciu rekordu. Przyznał też, że nie zdziwiło go samo ustanowienie nowego rekordu, ale zdumiało tempo, w jakim udało mu się pobić dotychczasowy.

— Wiedzieliśmy, co możemy zrobić, ale nigdy nie trenowaliśmy tak dużo ani tak długo — ocenił Dibon.

Według Dibona największym wyzwaniem było poradzenie sobie ze szkockim klimatem, zwłaszcza z deszczem i niskimi temperaturami.

— Było dość zimno, ale tego oczywiście można było się spodziewać. Jednak poza tym nic tak naprawdę nie było trudne. Wszystko poszło dobrze, mieliśmy szczęście — powiedział w rozmowie z dziennikiem.

Zmagania z lękiem wysokości

Wyczyn Francuza zdumiewa, tym bardziej że mężczyzna zmagał się z lękiem wysokości. Dibon w przeszłości miał problemy nawet z wejściem do basenu, ale skoki na bungee stały się „dobrym lekarstwem”. Przed podejściem do ustanowienia rekordu przyznał, że się nie stresuje.

Poprzedni rekord świata w tej dziedzinie został ustanowiony przez Mike’a Hearda, który wykonał 430 skoków z Auckland Harbour Bridge w 2017 roku.

Źródło: The Guardian

One thought on “Przez lata zmagał się z lękiem wysokości. Teraz skoczył na bungee 765 razy w ciągu 24 godzin

Dodaj komentarz