fbpx

Dzień tygodnia, w którym się urodziłeś ma znaczenie. Sprawdź, która planeta jest twoim patronem

Czy wiesz, że dzień tygodnia, w którym przyszliśmy na świat może wpływać na nasz charakter? Według ludów starożytnej Mezopotamii, planeta która była wówczas patronem konkretnego dnia obdarzyła nas zestawem określonych cech, z którymi teraz idziemy przez życie.

 

Poniedziałek – Księżyc

Jeżeli urodziłeś się w poniedziałek, oznacza to, że tamtego dnia Księżyc władał niebem. Według starożytnych ludów, urodzonych w poniedziałek cechuje bardzo wysoka wrażliwość, emocjonalność i dobrze wykształcona empatia. Możesz bywać chwiejny i mieć zmienne nastroje, ale posiadasz także rozwiniętą  intuicję. Jesteś wrażliwy na cudzą krzywdę i rozpoznajesz uczucia innych w mgnieniu oka. Jesteś idealistą i posiadasz wiele zainteresowań, ale czasem zdarza ci się wpadać w melancholię. Jesteś osobą najczęściej utalentowaną artystycznie i uduchowioną, a racjonalizm i logika nie są twoją mocną stroną.

 

Wtorek – Mars

Mars, nazywana planetą mężczyzn, a w mitologii rzymskiej bogiem wojny obdarza dużą aktywnością. Urodzeni we wtorek bywają logiczni i racjonalni. Ekscytują się ziemskimi sprawami oraz dobrami materialnymi. Są przy tym impulsywni i skłonni do rywalizacji. Masz duży potencjał seksualny, ale rzadko zdarza ci się wchodzić w wieloletnie relacje partnerskie, bo boisz się utraty wolności. Odnajdujesz się w roli przywódcy, lubisz adrenalinę i sporty, które wymagają walki, masz również skłonności do szukania przygód.

 

Środa – Merkury

Merkury to planeta odpowiadająca za komunikację i błyskotliwość. Według mitologii rzymskiej Merkury opiekował się handlarzami i złodziejami. Był posłańcem bogów, który z niezwykłą dyplomacją dzielił się ważnymi nowinami. Urodzonych we wtorek cechuje elokwencja, wysoka inteligencja i umiłowanie do dyskusji. Takie osoby doskonale odnajdują się w roli mówców i dyplomatów.  Na co dzień uchodzisz za osobę konkretną i bezpośrednią, ale również z poczuciem humoru. Na spotkaniach towarzyskich jesteś duszą towarzystwa, która snuje ciekawe historie.

 

Czwartek – Jowisz

W astrologii Jowisz bywa nazywany „dobrym wujkiem”. Szczodry, radosny i wrażliwy na cudzą krzywdę, ciepły, sympatyczny i życzliwy. Choć na pierwszym miejscu stawiasz rodzinę, to jednak trudno jest ci nawiązywać długotrwale relacje – osoby spod znaku Jowisza kochają bowiem poczucie niezależności. Lubią podróże i dobre biesiady. Jednocześnie bywają też dobrymi, bo empatycznymi liderami, mają przy tym niezwykły zmysł do interesów – astrolodzy mawiają, że osobom spod znaku Jowisza zwykle sprzyja szczęście.

 

Piątek – Wenus

Wenus to planeta kochanków i artystów. Obdarza urodzonych w piątek naturalną potrzebą tworzenia romantycznych relacji oraz tworzenia rzeczy pięknych. Osoby z patronem Wenus bywają kochliwe, więc gdy relacja przestaje sycić, szukają kolejnej osoby, dzięki której poczują się wyjątkowe. Urodzeni w piątek kochają sztukę i mają wyrafinowany zmysł estetyczny. Dzięki temu odnajdują się w zawodach związanych ze sztuką i wypoczynkiem. Osoby, którym patronuje Wenus interesują się duchowością i szukają we wszystkim głębszego znaczenia. Lubią astrologię i ezoterykę. W tłumie przyciągają wzrok innych, bo cechuje ich naturalny magnetyzm i piękno.

 

Sobota – Saturn

Sobotnie dzieci bywają leniwe? Nic podobnego. Urodzonych w sobotę cechuje rozwaga, stabilność, odpowiedzialność i umiłowanie do dyscypliny. Saturn jest planetą związaną z pokonywaniem przeszkód, nic dziwnego że urodzeni pod ta planetą są odpowiedzialni i uparci. To realiści twardo stąpający po ziemi. Są punktualni i pracowici. Przy wyborze życiowego partnera kierują się zdrowym rozsądkiem i chłodną kalkulacją. Twoje atuty to solidność, wiarygodność i konsekwencja. Jeśli wykorzystasz je na ścieżce rozwoju zawodowego, możesz osiągnąć duży sukces.

 

Niedziela – Słońce

Urodzonym w niedzielę patronuje Słońce – znak optymizmu, radości i wysokiej kreatywności. Te osoby kochają ruch i wyzwania – jeśli już się czegoś podejmują, to bardzo ciężko jest je zatrzymać. Są pewne siebie i towarzyskie, bardzo często znajdują się w centrum uwagi. Mają silny charakter, który w połączeniu z odwagą i optymizmem czyni z nich ludzi, którzy często odnoszą sukces w wielu dziedzinach – tak zawodowej jak i osobistej. Partnerowi stawiają wysokie wymagania, ale gdy już kogoś pokochają, to często są im oddani przez całe życie.

 

Opracowanie: Kamila  Gulbicka
Źródło: zwierciadlo.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz