fbpx

Akcja „Pies w koronie”. Wolontariusze wyprowadzają na spacer psy osób na kwarantannie

Jeśli z powodu kwarantanny lub innych powodów zdrowotnych nie jesteś w stanie wyprowadzić psa na spacer, z pomocą przyjdą ci internauci.

Z każdym dniem zwiększa się liczba osób przebywających na kwarantannie. Z myślą o czworonogach, które nie mogą w związku z tym opuścić swoich domów, powstała akcja #pieswkoronie.

Idea inicjatywy jest prosta, na założonej na Facebooku grupie „Pies w Koronie – grupa wsparcia w czasie zagrożenia COVID-19” można poprosić o pomoc wolontariusza, który wyprowadzi naszego pupila. Wystarczy do niej dołączyć i napisać post, opatrzony hashtagiem #poszukuję. Trzeba opisać swoją sytuację i miasto, w którym mieszkamy.

Na grupie można znaleźć także posty osób, które same oferują swoją pomoc.

Jak zaznaczają twórcy akcji, najważniejsze jest, by przy przekazywaniu psa nie dochodziło do kontaktu pomiędzy osobą poddaną kwarantannie lub samoizolacji a osobą, która wyprowadza psa. Najlepiej wystawić za drzwi psa z już założoną obrożą i przypiętą do niej smyczą. Można również zabrać swoją smycz, o ile spełnia wymagania pupila.

Osoba wyprowadzająca psa nie powinna dotykać smyczy, obroży i samego psa bezpośrednio. Najlepiej założyć rękawiczki jednorazowe.

Dobrym pomysłem jest zawiązanie na smyczy żółtej wstążki – jest to znak dla innych osób spacerujących z psami, aby nie podchodzili – nie chodzi o ryzyko zarażenia, tylko o informację, że pies nie jest nasz i może nie czuć się komfortowo w kontakcie z psami, bez obecności swojego właściciela.

Przed wyjściem należy skontaktować się z właścicielem czworonoga i porozmawiać o jego zachowaniu i o tym, na co warto zwrócić uwagę podczas spaceru.

Do akcji „Pies w Koronie” przyłączyło się już prawie 61 tys. osób.

Szczegóły opisane są w regulaminie:

Dodaj komentarz