fbpx

Już dziś wyjątkowa pełnia księżyca – Flower Moon – jak wpływa na ludzi?

29 maja ma miejsce wyjątkowa pełnia księżyca. Flower Moon – inaczej pełnia kwiatowego księżyca albo po prostu kwiatowa pełnia – wzięła swoją nazwę od budzącej się z pełną mocą natury. Uznawana jest ona za czas przemian duchowych i fizycznych. Dokładnie tak, jak sama wiosna, w czasie której rozkwitają kwiaty i świat budzi się do życia po długiej zimie.

Podczas pełni nasze organizmy zachowują się nieco inaczej niż zwykle, stajemy się rozdrażnieni, nie możemy zasnąć a podejmowane przez nas decyzje są mniej racjonalne niż zwykle.

Tajemnic związanych z wpływem księżyca i jego faz na nasze życie jest wiele, część wciąż niezbadanych. Jedno z popularnych przekonań mówi, że cykle księżyca znacznie oddziałują m.in. na płodność, liczbę poczęć czy… czas porodu.

Przekonanie, że cykl księżyca związany jest z cyklem kobiecym nie jest ani nowe, ani zaskakujące. Choć oczywiście kobiecą płodnością kierują hormony, to istnieją nawet badania mówiące, że faza księżyca, podczas której zostało poczęte dziecko, może mieć wpływ na jego płeć.

O wiele bardziej przekonującym i łatwiejszym do udowodnienia może być twierdzenie, że pełnia przyspiesza poród. Doświadczone położne z wieloletnim stażem opowiadają, że w czasie pełni izba przyjęć na położnictwie dosłownie pęka w szwach.

Sama Jeannette Kalyta, zwana położną gwiazd, w swojej książce “Położna. 3550 cudów narodzin” pisała: “Księżyc w pełni często oznacza dla położnych pracowitą noc, wiele kobiet właśnie wtedy rodzi swoje dzieci. To on kieruje ruchem płynów w organizmie człowieka, to jego potężna siła jest w stanie poruszyć oceany w czasie przypływu i odpływu. Ze względu na swoją zmienność kojarzony jest z naturą kobiety (wiele ludów widziało w nim żonę symbolizującego męskość słońca). Jego związek z kobiecością jest odwieczny. Księżyc rodzi się z ciemności, osiąga pełnię, a potem maleje i znika. Taki sam jest rytm kobiecego ciała. Jajeczko dojrzewa, osiąga pełnię, by przeminąć. Następny cykl jest nadzieją na nowy początek”.

Co by się nie działo, warto dziś spojrzeć w niebo, by podziwiać świecącą tarcze w pełniej okazałości.

Dodaj komentarz