fbpx

„Tip dla załogi”. Restauratorzy dzielą się zarobkiem z pracownikami

W tym roku pracownicy restauracji Kręglickich obchodzą Mikołajki nie 6 grudnia, a dzień później. Właściciele lokali przygotowali im niezwykły prezent. Cały poniedziałkowy utarg przekażą im jako jednorazową premię.

 

Kręgliccy to warszawscy restauratorzy oraz właściciele lokali: El Popo, Chianti, Santorini oraz Meltemi. To w tych czterech restauracjach odbywa się akcja  pod nazwą „Tip dla załogi”. Pomysł przekazania całego utargu pracownikom ma być dodatkową formą wynagrodzenia, która zrekompensuje utratę napiwków podczas pandemii.

Pomysł wspierają popularne food portale, które tego dnia nie pobierają prowizji od zamówień, a Uber Eats  przeznaczy dodatkowe środki  na wsparcie akcji. Do pomysłu dołączyła również platforma Pyszne.pl

Ten jednodniowy projekt ma wspomóc finansowo pracowników oraz być wyrazem wdzięczności i podziękowania za pracę mimo nowych trudności. Większość obsługi w lokalach gastronomicznych z dnia na dzień została odcięta od dodatkowa wynagrodzenia, a grudzień to przecież czas, który obfituje w wydatki. Przypomnijmy, że rządowe obostrzenia dla lokali gastronomicznych obowiązują do 27 grudnia. Większość zamówień jest teraz dostarczana prosto do domu, więc żaden z pracowników nie może liczyć na specjalne podziękowanie za obsługę. Miejmy nadzieję, że inne  lokale zainspirują się pomysłem Kręglickich i wprowadzą podobne rozwiązania u siebie.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: noizz.pl

Foto: Fb / El Popo Kręgliccy

Dodaj komentarz