fbpx

Spray do nosa skuteczniejszy od szczepionki? Rozpoczynają się badania nad prostym preparatem

 

W Wielkiej Brytanii trwają badania kliniczne sprayu do nosa produkcji kanadyjskiej firmy SaNOtize. Według wcześniejszych raportów oparty na tlenku azotu preparat ma 99,9 proc. skuteczności w walce z SARS-CoV-2.

Zadaniem substancji jest zabijanie wirusa w górnych drogach oddechowych i zapobieganie inkubacji i rozprzestrzenianiu się patogenu do płuc. Preparat SaNOtize opiera się na tlenku azotu, substancji, która jest również produkowana w ludzkim ciele i ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe – pisze agencja AP przypominając, że udowodniono bezpośrednie działanie tlenku azotu na wywołującego Covid-19 wirusa SARS-CoV-2.

Badania na uniwersytecie stanowym Utah wykazały skuteczność leku SaNOtize na poziomie 99,9 proc. Z kolei prowadzone na uniwersytecie stanowym Kolorado testy na gryzoniach potwierdziły redukcję o 95 proc. obecności koronawirusa w organizmie w pierwszym dniu po zakażeniu. W Kanadzie i w innych krajach trwają już badania kliniczne substancji.

Należy się cieszyć z każdej próby leczenia koronawirusa. Fakt, że stosunkowy prosty spray do nosa może być skutecznym lekiem, jest dobrą wiadomością, zapewniającą znaczne wzmocnienie naszych środków walki z tą chorobą – powiedział profesor neurologii i dyrektor instytutu badań chorób układu krążenia na Uniwersytecie Londyńskim dr Pankaj Sharma.

 

Źródło: nczas.com

One thought on “Spray do nosa skuteczniejszy od szczepionki? Rozpoczynają się badania nad prostym preparatem

  • 18 stycznia 2021 at 17:58
    Permalink

    A u nas cicho. Biznes szczepionkowy ponad wszystko

    Reply

Dodaj komentarz