fbpx

Chora tarczyca? Naturalne metody, aby usprawnić ten ważny gruczoł

Jeśli twoja tarczyca nie czuje się zbyt dobrze i potrzebuje wsparcia, koniecznie przeczytaj o naturalnych metodach wzmacniania  tego ważnego gruczołu.

Rosyjski lekarz z St. Petersburga, Igor Knjazkin, odkrył najlepsze lekarstwo na chorą tarczycę. Mianowicie naukowiec przeprowadził wiele badań nad właściwościami cebuli i wykazał, że cebula, a konkretnie jej czerwona odmiana, świetnie sprawdza się jako remedium na problemy z gruczołem tarczowym.

To, że czerwona cebula posiada liczne właściwości zdrowotne, wiadomo od dawna. Jest bogata w kwas fosforowy, działa również bakteriobójczo i niszczy wszelkie zarazki, tym samym oczyszcza skórę. Jak się okazuje, czerwona cebula ma także wybitnie korzystny wpływ w przypadku chorób tarczycy (nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto),

Warto podkreślić, że w chorobach tarczycy, zwłaszcza takich, jak choroba Hashimoto i niedoczynność tarczycy, bardzo ważna jest dieta przeciwzapalna. Osoby, które chcą wzmocnić i wyleczyć tarczycę metodami naturalnymi, powinny wyeliminować ze swojej diety wszystkie substancje, które są wyzwaniem dla naszego układu immunologicznego i hormonalnego. Należą do nich m.in.gluten.

Dlaczego to takie ważne? Gluten zawiera białko gliadynę, która jest obce dla ludzkiego organizmu. Jeżeli spożywasz pokarmy z glutenem, i twoja tarczyca może nie być z tego zadowolona. Gruczoł tarczowy posiada enzym – transglutaminazę,  który jest podobny w strukturze do gliadyny. Układ immunologiczny może atakować gliadynę, jako obcą i w ten sposób „przez przypadek” uszkadzać również tarczycę. Dlatego ważne jest, aby przy rozpoznaniu autoimmunologicznych chorób tarczycy (choroba Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa) zbadać również tolerancję glutenu.

Do innych substancji, które należy ograniczyć lub nawet wyeliminować całkowicie należą tłuszcze trans, cukier, duże ilości kawy, alkohol.

Wracając do czerwonej cebuli – jedyne czego potrzebujemy, to przekrojona na pół cebula i soki tego warzywa. W jaki sposób należy je dawkować i aplikować?

Co wieczór, zanim położysz się spać, powtarzaj następującą czynność:

  1. Masuj gruczoł tarczycy przyciśniętą do szyi cebulą.

    Wykonuj delikatne, okrężne ruchy w obrębie, gdzie leży tarczyca (pod jabłkiem Adama, nad obojczykami po obu stronach i na środku).

  2. Nie zmywaj pozostałości po cebuli i zostaw ją na skórze szyi na noc – sok z cebuli stymuluje pracę tarczycy, ale potrzebuje czasu, aby pozytywnie wpłynąć na nasz organizm. Powinien on zatem pozostać na szyi na całą noc.

    Dzięki tej kuracji w naturalny sposób poprawisz fizjologiczną pracę gruczołu. Co istotne takie cebulowe lekarstwo nie jest inwazyjne i nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

tarczyca

Jeśli natomiast cierpisz na niedoczynność tarczycy, polecamy tę oto miksturę, która wpłynie korzystnie na regulację hormonów, zapalenie i odchudzanie.

Składniki:

1/4 łyżeczki soku z cytryny
1/4 łyżeczki suszonego imbiru
1 szklanka soku żurawinowego
3/4 łyżki soku z pomarańczy
1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej
1/2 łyżeczki cynamonu

Sposób przygotowania:

Zagotuj 2 szklanki wody, dodaj imbir, cynamon, gałkę muszkatołową i sok żurawinowy.

Wymieszaj wszystko i odstaw na 20 minut.

Dodaj sok z cytryny i pomarańczy.

Napój jest gotowy.

Możesz wypić miksturę od razu. Działa ona na przyspieszenie metabolizmu i regulację hormonów tarczycy. Jest bardzo bogata w witaminy, które dodatkowo stymulują odporność, mają działanie przeciwzapalne oraz zapobiegają wielu innym chorobom.
Z pewnością zauważysz też poprawę trawienia, co będzie miało wspomagający wpływ na odchudzanie.
Ze względu na naturalny skład napoju, nie ma on żadnych działań ubocznych i mogą go pić również kobiety w ciąży.

 

 

 

Dodaj komentarz