fbpx

Kolejny medal dla Polski! Na podium kajakarki

Polskie reprezentantki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Pierwsze miejsce zajęły Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin Regal. Jako trzecie przypłynęły Węgierki Danuta Kozak, Dora Bodonyi.

Polki  naciskały na Nowozelandki przez większość wyścigu, jednak tuż przed metą same musiały się bronić przed ostro finiszującymi Węgierkami. Carrington zdobyła we wtorek drugi złoty medal, wcześniej triumfowała w jedynce na 200 m.

Dla Nai jest to trzeci medal olimpijski karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) także w konkurencji dwójek na 500 m. Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach.

Naja i Puławska razem z Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką wystąpią jeszcze w czwórce na 500 m.

Trzeci medal dla Polski

Medal zdobyty przez Karolinę Nai i Annę Puławską jest trzecim odznaczeniem dla Polski podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Wcześniej po złoto sięgnęła lekkoatletyczna sztafeta mieszana 4×400 m, a na drugim stopniu podium stanęły wioślarski z czwórki podwójnej.

To 286. medal polskich sportowców w letnich igrzyskach. Na ten dorobek składa się 69 złotych, 85 srebrnych i 132 brązowe.

W kajakarstwie biało-czerwoni po raz 21. stanęli na olimpijskim podium, ale wciąż czekają na złoto. Zdobyli dotychczas osiem srebrnych medali i 13 brązowych.

Dodaj komentarz