fbpx

Film „A-ha. The Movie”. Zobaczcie trailer historii norweskiej grupy, która podbiła świat

Film dokumentalny „A-ha. The Movie” opowiada historię jednego z najpopularniejszych zespołów na świecie. Twórcy towarzyszyli muzykom przez ostatnie cztery lata, tworząc opowieść o tym, jak trzech młodych mężczyzn, spełniło marzenie o zostaniu gwiazdami muzyki.

Marzenia stały się rzeczywistością, gdy utwór „Take On Me” stał się numerem 1 na liście przebojów Billboard w USA w 1985 roku. Oszalała wtedy rodzinna Norwegia, ponieważ pierwsze miejsca na światowych listach przebojów były powodem do dumy w kraju, który nie słynął z popowym hitów. Oszalał świat, bo dźwięki były chwytliwe, głos Mortena Harketa uwodzicielski, a częściowo animowany teledysk do piosenki niesamowity. Dziś klip do Take on Me ma na You Tube 1,3 mld wyświetleń

Ponad 35 lat po tym przełomie, A-ha wciąż tworzy magię na scenie dzięki swojej melancholijnej i ponadczasowej muzyce. Członkowie zespołu jeżdżą razem po świecie, ale podróżują oddzielnymi samochodami i poza występami utrzymują dystans. Spotykają się na scenie, robiąc wspólnie to, co naprawdę kochają.

 

Dodaj komentarz