fbpx

Dryfował w wodzie ponad 10 godzin. Uratowały go delfiny

Stado delfinów pomogło uratować mężczyznę, który pływając w morzu odpłynął zbyt daleko od brzegu i nie był w stanie wrócić na ląd o własnych siłach.

Do sytuacji doszło u wybrzeży hrabstwa Kerry na południowym zachodzie Irlandii. Turyści spacerujący po plaży zauważyli leżące na piasku ubrania i zaniepokojeni brakiem ich właściciela zawiadomili odpowiednie służby.

Na miejsce wysłano ratowników. Niestety po przeszukaniu wybrzeża nikogo nie odnaleziono. Akcja została wstrzymana. Jednak ponieważ przez kilka godzin nikt nie zgłosił się po pozostawione na plaży rzeczy, poszukiwania zostały wznowione.

Ratownicy przeczesujący wybrzeże wciąż nie mogli trafić na żaden ślad. Po trzech godzinach, gdy zbliżał się wieczór i szanse na odnalezienie kogokolwiek malały z każdą chwilą, zauważyli w wodzie stado delfinów. Zachowanie ssaków, które krążyły wokół jednego miejsca, zaintrygowało ratowników i postanowili podpłynąć bliżej.

Gdy zbliżali się do delfinów zobaczyli wystającą z wody ludzką głowę. Okazało się, że był to poszukiwany mężczyzna. Pływak został wyciągnięty z morza i przetransportowany na brzeg

Mężczyzna przebywał w wodzie ponad 10 godzin. Został odnaleziony ponad cztery kilometry od brzegu. Pływak wyjaśnił ratownikom, że poszedł popływać, ale stracił orientację, odpłynął zbyt daleko i nie miał już siły wrócić na brzeg. Sprawy dodatkowo nie ułatwiały prądy morskie, które znosiły go w głąb morza.

Ratownicy przekazali, że mężczyzna był wyczerpany i wychłodzony. Trafił do szpitala. Według biorących udział w akcji ratunkowej, gdyby nie pomoc delfinów, cała historia mogłaby zakończyć się tragicznie.

https://www.facebook.com/FenitRNLI/posts/10159741051200908

Źródło: wydarzenia.interia.pl

3 thoughts on “Dryfował w wodzie ponad 10 godzin. Uratowały go delfiny

Dodaj komentarz