fbpx

Wielka Brytania zmienia front w sprawie paszportów zdrowotnych

Minister zdrowia Sajid Javid ogłosił, że w Wielkiej Brytanii nie zostaną wprowadzone paszporty covidowe – informuje BBC. Gdyby je wprowadzono, tylko osoby zaszczepione mogłyby np. pójść do restauracji.

Mówiło się, że paszporty zaczną obowiązywać już pod koniec tego miesiąca, ale brytyjski rząd ostatecznie wycofał się z tych planów. Wcześniej pojawiła się duża krytyka m.in. ze strony niektórych parlamentarzystów oraz właścicieli biznesów.

Posiadacze paszportów covidowych mogliby np. korzystać z restauracji czy chodzić na duże wydarzenia, które byłyby niedostępne dla zaszczepionych. W ramach programu ludzie musieliby okazać dowód w postaci kodu QR lub wydruku, że otrzymali dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

Pomysł spotkał się jednak z oporem. Przykładowo stowarzyszenie „Night Time Industries” przekonywało, że wprowadzenie takich zasad mogłoby sparaliżować branżę. Stwierdziło też, że byłaby to „dyskryminacja”.

Koniec końców z planów zrezygnowano. Minister zdrowia oświadczył, że przyjrzał się argumentom za i przeciwko paszportom covidowym, i może dzisiaj „z przyjemnością stwierdzić, że nie będziemy w to iść”.

 

Źródło:o2.pl

2 thoughts on “Wielka Brytania zmienia front w sprawie paszportów zdrowotnych

Dodaj komentarz