fbpx

Chomik handluje kryptowalutami i… odnosi sukcesy!

Ta historia jest tak dziwna, że trudno w nią uwierzyć. Chomik o imieniu Mr Goxxem handluje kryptowalutami. Robi to, biegając w swojej klatce na kółku i w tunelach, podłączonych do elektroniki. Od czerwca jego obroty na rynku wzrosły o prawie 20 procent, co oznacza, że przegonił wielu profesjonalnych graczy giełdowych — przekazało BBC.

Obrotny gryzoń posiada swoje własne „biuro”, jest nim mniejsze pomieszczenie przymocowane do klatki, w której mieszka. Każdego dnia jest tam wpuszczany, a jego poczynania są transmitowane na żywo na platformie streamingowej Twitch.

Kółko, po którym Mr Goxx biega, jest podłączone do sztucznej inteligencji i daje możliwość wyboru kryptowaluty w zależności od pola, na którym zwierzę się zatrzyma. Gryzoń ma też do dyspozycji dwa tuneliki — jeżeli wejdzie do jednego z nich, dokona zakupu, w drugim — sprzedaży.

https://twitter.com/CoinTribuneUK/status/1442489203049177094?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1442489203049177094%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rmf24.pl%2Ffakty%2Fswiat%2Fnews-chomik-handluje-kryptowalutami-i-odnosi-sukcesynId5540776

Chomik rozpoczął swoją karierę na rynku kryptowalut 12 czerwca, inwestując 326 euro w platformę Stellar (XLM). Po 95 zamówieniach w ciągu miesiąca kapitał Mr Goxxa zmniejszył się o 7,3 proc. Zła passa jednak została szybko przerwana — jego obroty odkąd zaczął handlować, wzrosły o 19,41 proc. Momentami udawało mu się wyprzedzić nawet bitcoina.

Inwestujący chomik jest eksperymentem dwóch mężczyzn z Niemiec – naukowca i programisty, którzy nie ujawniają swojej tożsamości.

— Odczuwaliśmy, że w dzisiejszych czasach wszystko staje się coraz droższe, a gromadzenie oszczędności jest bardzo trudne przy wysokich czynszach — komentują autorzy eksperymentu.

— Mamy wrażenie, że osoby z naszego pokolenia nie widzą innej szansy, niż przeznaczenie dużych części swoich oszczędności na rynek kryptowalut bez wiedzy na jego temat — dodał jeden z nich.

— Ciekawiło nas, czy chomik byłby w stanie podejmować mądrzejsze decyzje inwestycyjne niż oni — wyjaśnił.

Właściciele gryzonia podkreślają jednak na Tweeterze Mr Goxxa, że eksperyment nie powinien być traktowany jako porada inwestycyjna.

Źródło: npr.org

One thought on “Chomik handluje kryptowalutami i… odnosi sukcesy!

Dodaj komentarz