fbpx

Była bezdomna i uzależniona. Uratowała ją miłość do ciastek

Janie Deeganna popadła w nałogi co skończyło się utratą dachu nad głową. Młodą kobietę ocaliła miłość do wypieków — przygotowywanie ciastek pomagało jej stopniowo nawiązywać kontakty z ludźmi i zarobić na swoje utrzymanie.

Życie Janie Deegan nie było usłane różami, była uzależniona i bezdomna. W pewnym momencie kobieta postanowiła odmienić swoje życie, jednak początki okazały się bardzo trudne. Deegan od dawna mieszkała na ulicy i miała poważne trudności w kontaktach z ludźmi. Nawet spojrzenie komuś w oczy sprawiało jej trudność.

– Byłam jak zamknięta w skorupie i po prostu nie posiadałam wielu ważnych umiejętności, pewności siebie ani miłości. Jednak wiedziałam, że jeśli chcę zachować trzeźwość, muszę jakoś… zbudować te wszystkie cechy – wspominała Janie Deegan w rozmowie z Fox News.

Była bezdomna. Dziś prowadzi własną piekarnię i pomaga innym

Janie Deegan znalazła zatrudnienie jako gospodyni. Postanowiła wykorzystać okazję, by wrócić do swojej dawnej pasji – pieczenia. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a poprzez dzielenie się wypiekami z innymi Deegan zaczęła znowu nawiązywać bliskie relacje.

– Karmienie ludzi to uniwersalny język miłości – tłumaczyła Janie Deegan.

Z czasem Janie Deegan przekonała się, że pieczenie może być nie tylko pasją, lecz także sposobem na utrzymanie. Deegan zaczęła piec na zamówienie, a po kilku latach założyła własną piekarnię. Mimo że odniosła sukces i dziś wiedzie wygodne życie, nie zapomniała o osobach, które miały w życiu mniej szczęścia.

Zatrudniając nowych pracowników, Janie zwraca uwagę wyłącznie na ich umiejętności, a nie doświadczenie czy ukończone uczelnie. W przyszłości zamierza nawiązać współpracę z władzami i zapraszać do współpracy osoby, które zmagały się z uzależnieniem lub zakończyły odsiadywanie kary więzienia.

– Byłam dobrym pracownikiem, ponieważ bardzo tego pragnęłam. Gdy tylko wytrzeźwiałam, stałam się najlepszym pracownikiem, jaki istnieje, ale nie miałam czego umieścić w CV – wyjaśniła Janie Deegan.

 

One thought on “Była bezdomna i uzależniona. Uratowała ją miłość do ciastek

Dodaj komentarz