fbpx

Według CNN Polska to pierwszy kierunek warty odwiedzenia w 2023 roku

Polska jest na pierwszym miejscu w zestawieniu kierunków wartych odwiedzenia w 2023 r. według CNN Travel. W uzasadnieniu nie podano konkretnego miejsca czy atrakcji turystycznej, ale wskazano, że “gdy wybierzesz się tam na urlop, zrobisz coś dobrego”. Zaznaczono, że Polska pomogła Ukrainie i przyjęła miliony uchodźców z zaatakowanego kraju.

“Moglibyśmy wymienić nowe atrakcje w Polsce, ale powodem, dla którego powinieneś odwiedzić ten kraj w 2023 roku, nie jest szansa na zatrzymanie się w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej” – napisano w uzasadnieniu. “To chęć okazania solidarności z narodem, który pomógł walczącej Ukrainie” – dodano.

CNN Travel przekazała, że “Polska, dzieląc ponad 500-kilometrową granicę z atakowanym krajem, przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż ktokolwiek inny”. W werdykcie podano, że z powodu toczącej się w sąsiednim kraju wojny, w Polsce spadła liczba turystów.

“Niezależnie od tego, czy masz ochotę na warszawski pałac, wycieczkę do Krakowa, Gdańska, Wrocławia czy Poznania – a wszystko to setki kilometrów od ukraińskiej granicy – czy też chcesz skryć się w lasach, jeziorach lub górach – teraz masz szansę zrobić coś dobrego, gdy bierzesz urlop” – wyjaśniono.

Zaraz za Polską w rankingu znalazł się stan Australia Zachodnia i miasto Liverpool. Na miejscu czwartym jest Charleston w Karolinie Południowej. Piąta w zestawieniu jest stolica Litwy, Wilno. Potem kolejno: Fidżi, Manaus, Saloniki, Rwanda i Goeteborg.

Źródło: polsatnews.pl

 

Dodaj komentarz