fbpx

Studenci z Warszawy stworzyli pierwszy inteligentny portal pracy

1

Pierwszy inteligentny portal pracy wykorzystuje narzędzie, które za pomocą zaawansowanego algorytmu oblicza procent dopasowania zgodności profilu kandydata z ofertą pracodawcy.

Studenci SGH, UW i Politechniki Warszawskiej zaprojektowali innowacyjny mechanizm, który bierze pod uwagę nie tylko kompetencje i umiejętności, ale także doświadczenie, predyspozycje i cele zawodowe kandydatów. Po zestawieniu swojego profilu z ofertą pracy kandydat otrzymuje informacje zwrotną, na ile procent pasuje do jej wymagań.

 

To nie wszystko – jeżeli zgodność jest mniejsza niż oczekuje pracodawca, system podpowiada kandydatowi jakie umiejętności, kwalifikacje czy wykształcenie powinien zdobyć, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Inteligentne portale pracy to kolejny krok w rozwoju branży rekrutacyjnej. Podobne rozwiązanie przedstawił niedawno 22-letni Matteo Achilli, który został okrzyknięty włoskim Zuckerbergiem. Trendem wykorzystania analityki w rekrutacji interesują się już Microsoft i Google.

Pomysł na stworzenie algorytmu powstał w Australii, gdzie wiele uczelni prowadzi serwisy umożliwiające pracodawcom zapoznanie się z profilami i dokonaniami studentów. To rozwiązanie było inspiracją do stworzenia podobnego narzędzia dla szukających pracy w Polsce.

“Wiemy, jakim problemem jest poszukiwanie wymarzonej pracy. Chcieliśmy maksymalnie usprawnić ten proces, aby kandydaci, zamiast wertować tony niedopasowanych do nich ofert, mogli się skupić na rozwijaniu swoich kompetencji i kwalifikacji” – mówi Jan Radzikowski, jeden z twórców isivi.pl.

Algorytm znacznie ułatwi poszukiwanie pracy, ale także usprawni procesy rekrutacyjne w firmach. Procentowe określenie dopasowania poszczególnych kandydatów może zastąpić pierwsze etapy rekrutacji, w trakcie których weryfikowana jest zgodność CV kandydata z wymaganiami oferty.

Pomysł przedsiębiorczych studentów jest już doceniany przez ekspertów. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała isivi.pl duży finansowy grant. W czerwcu 2014 projekt zajął II miejsce w XII edycji konkursu Gdyński Biznesplan. Kilka krajowych i zagranicznych funduszy Venture Capital wyraziło zainteresowanie nabycia udziałów w spółce.

Więcej informacji na stronie: www.isivi.pl

 

Źródo: http://www.focus.pl/technika/studenci-z-warszawy-stworzyli-pierwszy-inteligentny-portal-pracy-11570

Dodaj komentarz