fbpx

Badania pokazują, że kobiety, które przebywają wśród roślin, są szczęśliwsze i żyją dłużej

Kiedy po raz ostatni poszłaś na spacer po parku? Badanie wspierane przez Harvarda T.H. Chan School of Public Health i Brigham Women’s Hospital wykazało, że kobiety otaczające się roślinami, żyją dłużej.

Dojście do takich wniosków zajęło badaczom osiem lat. Spędzanie dnia w otoczeniu roślinności, zwiększa witalność. Natura zapewnia duże możliwości regeneracji i aktywności fizycznej, a lasy są mniej zanieczyszczone niż miasta, w których być może mieszkasz. Rośliny mają korzystny wpływ na zdrowie psychiczne i obniżają ryzyko depresji.

Jeśli jednak nie masz wystarczająco dużo czasu na spacer po parku lub nie lubisz  leśnych wędrówek, zdecydowanie powinnaś trzymać jakieś rośliny w pomieszczeniach. Poprawi to wydajność pracy, oczyści powietrze w domu i obniży ciśnienie krwi.

Według Petera Jamesa, pracownika naukowego Wydziału Epidemiologii Szkoły Harvarda Chan, roślinność wyraźnie obniża śmiertelność.

Jak zapobiegać depresji? Upewnij się, że w twoim otoczeniu jest dużo roślin zielonych, drzew i kwiatów.

Rośliny zmniejszają ryzyko wystąpienia problemów z układem oddechowym i nowotworów. Badanie to wykazało, że u kobiet żyjących w otoczeniu roślinności, ryzyko śmierci z powodu problemów z układem oddechowym maleje o 34%, a ryzyko śmierci z powodu raka o 13%.

 

Reasumując

Rośliny zmniejszają śmiertelność i pomagają być bardziej witalnymi. Filtrują chemikalia i poprawiają twoje zdrowie psychiczne. Roślinność łagodzi skutki zmian klimatycznych i optymalizuje ogólny stan zdrowia.

Niektóre rośliny są doskonałe do oczyszczenia powietrza w twoim domu. Aloes, skrzydłokwiat, zielistka, wężownica, jaśmin i lawenda to świetne opcje.

 

Źródło: healthyfoodhouse.com

Tłumaczenie: Kasia Kurzawa

Dodaj komentarz