fbpx

Stworzył aplikację, która zamienia selfie w zdjęcie biometryczne. Poznajcie zdolnego Polaka!

Co najmniej kilka razy w życiu musimy poświęcić czas, energię i pieniądze na zrobienie dobrego zdjęcia, które będzie wyglądało profesjonalnie. Ale czy to naprawdę oznacza, że musimy spędzać godziny na szukaniu studia fotograficznego, a także poświęcić cały czas na przygotowanie się i dojazd na miejsce? Absolutnie nie!

Nasze codzienne życie jest pełne wyzwań, planów i marzeń. Chcemy skończyć studia, zrobić prawo jazdy, podróżować po świecie, poznawać inne kultury i spotykać wspaniałych ludzi. Wiele z tych planów wymaga specjalnego przygotowania. Na przykład, jeśli chcemy zwiedzać świat, musimy zdobyć paszport, a czasem także wizę. Nie uda nam się tego zrobić bez profesjonalnych zdjęć. Prawdę mówiąc, bez fotografii nie możemy mieć nawet prawa jazdy, świadectwa szkolnego czy dowodu osobistego.

Tymczasem…W roku 2012 Tomek Młodzki i jego dwóch braci mieli marzenie. Chcieli usprawnić procedury urzędnicze, w których potrzebne jest wykonanie zdjęć. Rozpoczęli pracę nad swoim własnym algorytmem i aplikacją i  7 lat później ich trud został nagrodzony. Zespół stworzył  pierwszy na świecie algorytm zmieniający zwykłe selfie w profesjonalne, urzędowe zdjęcie biometryczne. W 3 sekundy!

Młody Polak  wraz ze swoim zespołem stworzyli unikalne na skalę światową oprogramowanie, które umożliwia wykonywanie zdjęć biometrycznych przy pomocy domowych smartfonów. Aplikacja, jako jedyna na świecie, sama wycina tło, kadruje twarz oraz zapisuje zdjęcie biometryczne gotowe do wydruku lub przesłania online. Narzędzie nosi nazwę PhotoAiD jest wykorzystywane przez kilka milionów użytkowników na ponad 80 rynkach od USA, przez Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię, Włochy, Niemcy, Japonię po Australię!!

Ale nie w Polsce. Nie tak, jak powinno. Mimo to Tomek i jego zespół nigdy nie wyjechali z naszego kraju. Spółka płaci tu podatki, zatrudnia właśnie w naszym kraju blisko 100 osób i walczy, by ich projekt był u nas wreszcie dostrzeżony.
Udostępniamy historię Tomka teraz całkowicie bezinteresownie nie bez przyczyny. Po pierwsze chcemy docenić pracowitość, skromność i konsekwencję w działaniu Tomka i jego braci.

Po drugie, ich projekt ma dziś naprawdę szansę zmienić życie setek tysięcy obywateli Ukrainy, ale absolutnie nikt ich nie słucha. Składając dokumenty legalizujące pobyt i pracę w Polsce, każdy z obywateli Ukrainy musi doręczyć zdjęcie biometryczne. Ludzie wymęczeni wojną stoją więc godzinami w kolejkach do wybranych punktów fotografii, z którymi samorządy mają podpisane umowy.

Potem spędzają godziny w urzędach, co paraliżuje też życie urzędników i obywateli Polski. A wystarczyłoby jedno selfie, które każdy uchodźca mógłby zrobić sobie zwykłym telefonem. Ten system to umożliwia! Tomek stworzył nawet cały model zarządzania fotografią w takich sytuacjach, aby trafiła tam, gdzie powinna.

Oto, co możemy przeczytać na stronie PhotoAiD:
Zapoznaj się z naszymi wytycznymi dotyczącymi zdjęć, które mają być wykorzystane w dokumentach. Wszystko, co musisz zrobić, to przyjąć odpowiednią pozę i wyraz twarzy oraz nie mrugnąć okiem ani przez sekundę. PhotoAiD zadba o resztę: odpowiednie tło, rozmiar i wykadrowanie zdjęcia. Jeśli masz już zdjęcie, które Ci się podoba i spełnia wymagania pod względem kompozycji, kolorystyki itp., nie musisz nic robić, tylko przesłać je do naszej aplikacji i odczekać 3 sekundy.

Rozsyłajcie tę wiadomość dalej. Niech po 10 latach spełnione marzenie Tomka i jego teamu ułatwia życie innym!

Tutaj przeczytasz o innym wspaniałym projekcie uzdolnionej młodej Polki.

 

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Źródło: PhotoAiD oraz dr Maciej Kawecki – oficjalny Profil

One thought on “Stworzył aplikację, która zamienia selfie w zdjęcie biometryczne. Poznajcie zdolnego Polaka!

Dodaj komentarz