fbpx

Pacjenci ze szpitala w Katowicach zrobili piękny prezent ślubny dla jednej z pielęgniarek

Zazwyczaj to ona troszczy się o ich dobro, ale teraz sytuacja uległa odwróceniu, a odzew wdzięczności nabrał podwójnej siły. Pacjenci z oddziału medycyny paliatywnej w Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach przygotowali wzruszający prezent dla jednej z pielęgniarek, która była na progu kluczowego momentu w swoim życiu. Ta opowieść bez wątpienia porusza serce.
Szpital Bonifratrów w Katowicach: Pacjenci przygotowali prezent dla pielęgniarki

Podczas grupowych sesji terapeutycznych, pacjenci katowickiego szpitala stworzyli dekorację, która zdobiła miejsce przyjęcia weselnego, ustawioną tuż za stołem młodej pary.

Czym była ta wykonana przez pacjentów ozdoba? To olbrzymie białe serce z dodatkowym, mniejszym złotym sercem umieszczonym w jego wnętrzu.

Wielu pacjentów oddziału medycyny paliatywnej cierpi na poważne dolegliwości, a terapia grupowa jest często integralną częścią ich planu leczenia. Działania takie jak tworzenie dekoracji weselnej nie tylko pomagają pacjentom zrelaksować się i skupić na czymś pozytywnym, ale także pozwalają im okazać wdzięczność dla osób, które na co dzień o nich dbają.

Dodaj komentarz