fbpx

Uniwersytet Dzieci rozpoczyna rekrutację na kolejny rok akademicki

Uniwersytet Dzieci otwiera proces przyjęć na nowy rok akademicki. Kursy dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat odbywają się na terenie Krakowa, Warszawy i Wrocławia, ale także online dla nastolatków z całego kraju.

Uniwersytet Dzieci we współpracy z dziesięcioma kluczowymi polskimi uczelniami, takimi jak UW, UJ, PW, UWr, oferuje możliwość uczestnictwa w wykładach, seminariach i warsztatach prowadzonych przez naukowców, specjalistów i artystów. W trakcie tych spotkań najmłodsi uczniowie mają okazję stawać się ekspertami, twórcami i badaczami. Biorą udział w obserwacjach, przeprowadzają eksperymenty, realizują projekty naukowe, wszystko to w sposób stymulujący dzieci do aktywności i zaspokajający ich naturalną potrzebę ruchu i ciekawości.

W trakcie semestru zazwyczaj odbywa się 16 sobotnich warsztatów, obejmujących tematy z różnych obszarów nauki. Dostępne są także warsztaty rozwijające inteligencję emocjonalną oraz 12 seminariów eksperckich.

Studenci mają również możliwość odwiedzenia laboratoriów, pracowni naukowych, sal wykładowych, przestrzeni miejskich oraz instytucji kultury.

Zgłoszenia na studia można przesłać za pośrednictwem konta rodzica na stronie internetowej.

Przewidziano także wykłady otwarte dla dzieci w wieku 8-11 lat, które pozwolą na przetestowanie formuły zajęć. We Wrocławiu 3 czerwca zaplanowano wykład “Dlaczego nocą na pustyni jest zimno, a w dzień gorąco?”. W Krakowie w tym samym dniu odbędzie się wykład “Jakie są supermoce owadów?”. Natomiast w Warszawie 17 czerwca – “Dlaczego balony unoszą się do góry?”.

Na dzień 1 czerwca, w Dzień Dziecka, we Wrocławiu planowane są pikniki naukowe w mini laboratoriach. Będą tam przeprowadzane testy dojrzałości owoców, badania ziemniaków i konstrukcja mostów w celu przetestowania ich wytrzymałości.

“Rok akademicki 2022/2023 zbliża się ku końcowi. Niewątpliwie dodał nam skrzydeł” – mówi Bogusława Łuka, prezes Zarządu Fundacji Uniwersytet Dzieci. “Od 16 lat w Fundacji Uniwersytet Dzieci tworzymy miejsce, w którym dzieci i nastolatkowie mogą eksperymentować, popełniać błędy i samodzielnie dochodzić do wniosków pod czujnym okiem specjalistów. Dzięki temu rozwijają umiejętność krytycznego myślenia i zdobywają wiedzę, która będzie im towarzyszyć przez całe życie”.

Fundacja Uniwersytet Dzieci od 2007 roku działa na rzecz edukacji dzieci, działając jako organizacja non-profit. Organizuje zajęcia akademickie dla młodzieży, tworzy materiały dydaktyczne dla nauczycieli, a także prowadzi konferencje i szkolenia. Wspiera również dyrektorów szkół i rodziców. Jak wynika z informacji na stronie fundacji, jej działania docierają do ponad 150 tysięcy dzieci rocznie.

Dodaj komentarz