fbpx

Może stanowić piękną ozdobę stołu, jest częścią bielizny, ale jak się okazuje, jej wzór może również doskonale przyozdabiać budynek.

Prace nad muralem trwały zaledwie cztery dni. Na jednej ze ścian piekarni w centrum Koniakowa powstał obraz przedstawiający serwetę z motywem koniakowskiej koronki. Jej twórczynią jest NeSpoon – artystka z Warszawy. Zajmuje się ona w swojej twórczości muralami, mozaikami i rożnymi instalacjami. Wykorzystuje w nich często motyw koronki, tym razem był to właśnie wzór znany z Koniakowa.

Podobne prace, których twórczynią jest NeSpoon znajdują się w Polsce i wielu krajach. Jest zapraszana na różne festiwale, tam prezentuje swoją twórczość. Jest znaną artystką związaną ze street artem. Jak przyznaje Lucyna Ligocka z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej, pomysł na taką akcję pojawił się już kilka lat temu, kiedy Koniaków świętował jubileusz 300 lecia. Wówczas nie mieliśmy funduszy, teraz udało się je pozyskać z Funduszu Wyszehradzkiego, w ramach projektu 'Koronkowy Wyszehrad’. – mówi.

Obraz na ścianie powstawał kawałek po kawałku, artystka nanosiła na mur poszczególne segmenty wzoru. Wcześniej przygotowała sobie projekt w postaci szablonu, później na podnośniku dzięki zastosowaniu cieniowania obraz jest trójwymiarowy. Sam obraz malowała używając farb w sprayu. – dodaje Ligocka.

34621_2

Czytaj więcej na wiadomosci.ox.pl

Foto: facebook/koronkikoniakowskie

Dodaj komentarz