fbpx

Spędził 2 dni pod wodą. Pobił rekord w szczytnym celu

Słynny nurek i fotograf podwodnych krajobrazów – Shafraz Naeem – ustanowił krajowy i regionalny rekord w najdłuższym nurkowaniu w wodach otwartych w rejonie Malediwów. Pod wodą spędził ponad dwa dni.

Shafraz Naeem – nurek z 27-letnim stażem, a także wojskowy instruktor nurkowania, fotograf podwodnych pejzaży i ekspert, który niejednokrotnie współpracował z ekipami filmowymi z całego świata, zanurkował w pobliżu kurortów Anantara Veli i Dhigu na Malediwach. Naeem zszedł pod wodę 25 lutego 2022 r. i wyszedł dopiero w niedzielę 27 lutego – ustanawiając tym samym krajowy i regionalny rekord w nurkowaniu w wodach otwartych na Malediwach.

Cel nurka wykraczał jednak poza zwykłe bicie rekordów. Shafraz Naeem od dawna angażuje się w ochronę wód oceanicznych. Jego wyjątkowy wyczyn – 50 godzin spędzonych pod wodą – miał na celu uświadomienie społeczności o problemie zanieczyszczenia wód przez tony plastiku. Ustanowienie rekordu pomogło zwrócić uwagę międzynarodowych mediów na problem zanieczyszczenia wód. Bardzo możliwe, że dzięki temu zwykli konsumenci zaczną zwracać większą uwagę na ilość plastiku zakupywaną przy różnych okazjach.

 

TUTAJ przeczytasz artykuł o innym słynnym nurkującym rekordziście.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: divers24.pl

5 thoughts on “Spędził 2 dni pod wodą. Pobił rekord w szczytnym celu

Dodaj komentarz