fbpx

Znalazł bluzę, w środku było niemal 14 tysięcy euro. Pieniądze wróciły do właściciela

Mieszkaniec wsi Krzywdyw w woj. podkarpackim znalazł w kieszeni porzuconej bluzy blisko 14 tysięcy euro, cztery karty bankomatowe i prawo jazdy. Ubranie wisiało na ogrodzeniu jego posesji. Uczciwy znalazca poinformował o sprawie policję i bank. Wkrótce udało się namierzyć właściciela zguby. Policja nie informuje, czy 41-latek otrzymał znaleźne.

Bluza z cenną zawartością została zawieszona na jednym z ogrodzeń przez przechodzącego listonosza, który zauważył leżące na ziemi ubranie.

— Kiedy nieco późnej właściciel posesji zauważył górną część garderoby na swoim ogrodzeniu, nie spodziewał się znalezienia takiej zawartości w jej kieszeniach — informuje rzeczniczka prasowa niżańskiej policji Katarzyna Pracało. W środku było niemal 14 tysięcy euro, cztery karty bankomatowe i prawo jazdy.

Zapomniał bluzy po pracy, podziękował znalazcy

Właściciel posesji powiadomił o znalezisku innych domowników, a później policję i bank. To właśnie pracownicy banku namierzyli właściciela zguby i poinformowali go o sprawie.

— Okazał się nim 53-letni mieszkaniec Wielkopolski. Mężczyzna tego dnia pracował w tym rejonie. Po zakończeniu pracy, w pośpiechu nie zorientował się, że zapomniał zabrać wcześniej zdjętej bluzy — relacjonuje rzeczniczka. Właściciel podziękował znalazcom za ich uczciwą postawę. Policja nie poinformowała, czy mieszkaniec Podkarpacia otrzymał znaleźne.

Dodaj komentarz