fbpx

Kto rządzi w Waszym związku? „Test zielonej linii” podbija TikToka!

„Test zielonej linii” zweryfikuje kto z was „rządzi” w związku. Zdaniem ekspertki od związków Rachel New, wystarczy spojrzeć na ulubione zdjęcia i zwrócić uwagę na pozy Waszych ciał – kto się pochyla, a kto stoi prosto?

 

O czym mówi ten test?

Współczesne relacje partnerskie, mimo że z założenia opierają się na równowadze sił – czyli są równe i sprawiedliwe – mogą zawierać elementy dominacji lub uległości. Przekonuje o tym „test zielonej linii”, który w 2020 r. podbił Twittera i TikToka. Cała zabawa polega na uważnej obserwacji – spójrz na wybrane zdjęcia i poprowadź linie przez środek waszych ciał. Pod jakim kątem się znajdują? Kto z Was jest wypionizowany, a kto pochyla się w stronę partnera? Zdaniem Rachel New, to powie więcej niż tysiąc słów. Prześledźmy tą ciekawą dynamikę na przykładzie celebryckich fotografii.

Test zielonej linii a celebryckie pary

Ciekawi cię kto rządzi w związku par książęcych? Wystarczy spojrzeć na te dwa pozowane zdjęcia – u Kate i Williama widać harmonijny rozkład sił – zarówno Kate jak i William stoją wyprostowani, obydwoje wpatrzeni w obiektyw. Ich ręce spoczywają luźno po bokach ciała, co jest oznaką szczerości i przejrzystości. Tu nikt nie rządzi – obydwoje partnerzy są decyzyjni i ważni. Z kolei sytuacja u Meghan i Harry’ego wygląda zupełnie inaczej. W mediach często można natknąć się na zdjęcia, na których Harry pochyla się w stronę małżonki, podczas gdy ona stoi całkowicie prosto. Zdaniem Rachel New, oznacza to, że Meghan jest osobą, która rządzi w związku – to ona nadaje rytm związkowi i jest osobą posiadająca wpływ na męża.

test
Kate i William

 

test
Meghan i Harry

 

Wiele układów i interpretacji

Sytuacja w przypadku Jennifer Lopez i Bena Afflecka jest zupełnie odmienna. Celebryci, którzy od jakiegoś czasu znów tworzą udany związek przeżywają miesiąc miodowy – obydwoje czule się obejmują i kierują ku sobie – tu nie ma osoby, która wyznacza rytm – związek jest pełen bliskości, sugeruje sprawiedliwość i całkowitą równowagę sił.

test

A co z sytuacją pary, o której było głośno po ceremonii wręczenia Oscarów – Willem Smithem i Jadą Smith? (patrz zdjęcie główne). Podczas gdy na pierwszy rzut oka fotografia sugeruje, że osobą dominująca w związku jest Jada, to ekspertka zwraca uwagę na drobne szczegóły, które całkowicie zmieniają perspektywę – Will, owszem pochyla się w stronę małżonki, ale jednocześnie też obejmuje ją ramieniem w geście ochrony i „steruje” nią od tyłu. Co to oznacza? Dominacja żony może być wystudiowaną pozą podczas gdy osobą rządzącą tak naprawdę jest Will.

test
Jada i Will

Spójrzmy teraz na ostatnie zdjęcie celebryckiej pary – George’a Clooneya i jego żony Amal. Tu pozy ciał mówią bardzo wiele, a interpretacja jest prosta – George dominuje w relacji, a Amal wydaje się uległa – tak jakby całkowicie oddawała się pod „opiekę” i decyzyjność starszego partnera. Otwartość, z jaką Amal spoczywa na ramieniu małżonka wskazuje też na zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Najwyraźniej żadne z partnerów nie jest zainteresowane pozorami – zarówno zdjęcia zrobione z ukrycia jak i oficjalne na czerwonym dywanie wskazują na silne przywiązanie i dynamikę „rycerz i księżniczka”.

test
Amal i George

Opracowanie: Diana Malicka
Źródło: Ofeminin

 

 

 

Dodaj komentarz