fbpx

Motorniczy zatrzymał tramwaj i uratował kaczki

Motorniczy prowadzący jeden z wrocławskich tramwai zauważył na torach kaczkę z młodymi. Mężczyzna bez wahania zatrzymał pojazd, aby pomóc ptakom. “Ekipa MPK wspólnymi siłami ogarnęła rozbiegane towarzystwo. Maluchy trzeba było ręcznie przenieść nad torowisko, bo nogi za krótkie i kaczuchy same nie dałyby rady” — opisuje firma.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 4 czerwca około o godziny 17. Motorniczy tramwaju linii 70, który jechał w kierunku centrum, zauważył w okolicy ulicy Różyckiego kaczki idące po torowisku. Mężczyzna postanowił pomóc zwierzętom.

“Zatrzymał się, by cała gromada nie wpadła pod tramwaj. A młode jak to młode, mówisz, żeby nie biegały, to właśnie się rozbiegną i polezą, gdzie nogi poniosą” — napisali pracownicy MPK Wrocław w mediach społecznościowych, gdzie udostępnili też nagranie, na którym widać zdarzenie.

Pomogli kaczkom i ruszyli dalej w trasę

Motorniczy wezwał na miejsce Nadzór Ruchu MPK, zatrzymał też jadące z naprzeciwka tramwaje.

“Ekipa MPK wspólnymi siłami, ogarnęła rozbiegane towarzystwo. Maluchy trzeba było ręcznie przenieść nad torowisko, bo nogi za krótkie i kaczuchy same nie dałyby rady. Ptasia gromada poczłapała następnie ochoczo w stronę Parku Szczytnickiego” — czytamy we wpisie.

Po wszystkim tramwaje ruszyły dalej w swoje trasy.

Dodaj komentarz