fbpx

Ten eliksir znały już babcie. Odbudowa komórek i lepsza odporność

Kwas Bołotowa, czyli sfermentowany napój na bazie glistnika jaskółczego ziela może pomóc w odbudowaniu organizmu na poziomie komórkowym. To prosty eliksir, który wykorzystuje zarówno dawną wiedzę zielarską jak i nowe odkrycia biochemiczne. Sprawdź, na czym polega!

 

Kwas Bołotowa – co to jest?

Kwas Bołotowa wziął swoją nazwę od ukraińskiego fizyka, Borysa Bołotowa, który poświęcił życie studiowaniu starożytnej medycyny tybetańskiej i pogłębianiu wiedzy współczesnej. Bołotow bardzo szybko zauważył, że niektóre rośliny uruchamiają w organizmie procesy naprawcze już na poziomie komórkowym – usuwają stare i wadliwe komórki, robiąc tym samym miejsce na nowe. Jego zdaniem, kluczem do długiego życia jest odbudowa płynnych środowisk organizmu, które są ośrodkiem łączności między mózgiem a resztą ciała.

Naturalna fermentacja

Jego słynny eliksir z wykorzystaniem glistnika jaskółcze ziele opiera się na prostej fermentacji. To podczas niej w miksturze powstają pałeczki kwasu mlekowego i specyficzne enzymy, które pobudzają komórki do regeneracji. Poniżej podajemy przepis na samodzielne przygotowanie mikstury. Możesz spożywać ją doraźnie lub wykonać pełny 44-dniowy protokół.

Będziesz potrzebować:

2,5 – 3 l przegotowanej i ostygniętej wody
szklankę cukru
łyżkę kwaśnej śmietany
szklankę świeżego albo suszonego ziela glistnika
3,5-4 l słój lub naczynie

Przygotowanie:

Wlej wodę do dużego słoja lub innego szklanego naczynia, dodaj cukier, łyżkę śmietany i mieszaj do połączenia się komponentów. W takim roztworze umieść woreczek z gazy z rozdrobnionym w środku zielem i poczekać, aż opadnie na dno. Słoik należy przykryć 2-3 warstwami gazy, nałożyć gumkę i odstawić w ciepłe oraz ciemne miejsce na 2 – 3 tygodnie. Po tym czasie napój powinien być sfermentowany. Czysta powierzchnia kwasu koloru jasnożółtego, bez piany i „kożucha” o kwaśno- owocowym i lekko gazowanym smaku oznacza, że fermentacja przebiegła w prawidłowy sposób.

Z takiej mikstury odlej 1 litr kwasu, a resztę schowaj do lodówki. Do pozostałej części dodaj litr wody oraz 1/3 szklanki cukru. Po 3-4 dniach napój sfermentuje po raz kolejny – czynność możesz powtórzyć do trzech razy.

Jak spożywać?

Pełny protokół Borysa Bołotowa składa się z dwóch etapów – całość trwa 44 dni. W pierwszym etapie stosuje się 100 ml kwasu trzy razy dziennie – najlepiej jest wypijać go przed posiłkiem – i zacząć od niewielkich dawek, a dopiero potem sukcesywnie zwiększać do 100 ml. Po tym czasie przez kolejne 30 dni należy stosować kwas w tej samej objętości ale tylko raz dziennie – o dowolnej porze dnia.

Uwaga!

Kwasu Bołotowa nie powinny spożywać osoby chorujące na cukrzycę lub białaczkę. Treść artykułu nie stanowi porady medycznej, lecz ciekawostkę. Przed zastosowaniem protokołu skonsultuj się z zaufanym lekarzem, zielarzem lub farmaceutą.

Opracowanie: Diana Malicka
Źródło: Odkrywamy Zakryte

 

 

 

 

Dodaj komentarz