fbpx

Na co zwrócić uwagę przy zakupie smartwatcha?

Zakup smartwatcha to świetna opcja dla osób aktywnych fizycznie. Obecnie można liczyć na bardzo zaawansowane urządzenia, które są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Smartwatch liczy liczbę spalonych kalorii, monitoruje sen, sprawdza podstawowe parametry życiowe. Wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie dla siebie idealny model, zgodnie z indywidualnymi preferencjami, potrzebami i możliwościami finansowymi.
Jaki smartwatch kupić?

Przy wyborze smartwatcha warto mieć na uwadze, w jaki został on wyposażony w system operacyjny. Najczęściej wybór pada na model z Androidem ze względu na mnogość dostępnych aplikacji. Jest także wiele innych systemów operacyjnych, więc trzeba mieć to na uwadze, bo ma wpływ na funkcjonalność urządzenia i komfort jego obsługiwania. Kolejną kwestią jest wyświetlacz. Nowoczesne modele są już wyposażone w dotykowy ekran, co przekłada się na sporą wygodę. Najpopularniejszymi matrycami będą OLED i AMOLED ze względu na świetną jakość obrazu, głębokie barwy. Przekątna ekranu także ma znaczenia, w smartwatchach są to zwykle nie więcej niż 2 cale. Istotna jest także pojemność akumulatora, od której zależy czas pracy na jednym ładowaniu. Podczas przeglądania smartwatcha należy zwracać uwagę na sposób ładowania. Bardzo pomocne są magnetyczne złącza. Nowoczesne urządzenie ładuje się w stacji dokującej. Jeszcze bardziej komfortowe będzie ładowanie bezprzewodowe.

Kolejną kwestią są moduły łączności. Do najpopularniejszych zalicza się Bluetooth, NFC, kartę SIM i GPS. Osoby aktywne fizycznie będą interesowały funkcje sportowe. Podstawą jest liczenie kroków i spalonych kalorii, pomiar przebytego dystansu. Można też liczyć na rozmaite tryby sportowe dotyczące przykładowo biegania, jazdy na rowerze, pływania. Z dodatkowych funkcji wymienia się przede wszystkim terminarz, monitorowanie snu, odbieranie połączeń telefonicznych, prognozę pogody, minutnik, stoper, dyktafon, odtwarzacz muzyki. Jeśli ma się kody rabatowe Media Markt, to można liczyć na zakup dobrego smartwatcha w przystępnej cenie. Warto szukać ich na stronie rabatio.com, bo pojawiają się tam regularnie i są darmowe.

 

One thought on “Na co zwrócić uwagę przy zakupie smartwatcha?

Dodaj komentarz