fbpx

Bracia połączą się po 77 latach. „Wciąż nie mogę w to uwierzyć!”

Dwaj bracia, którzy zostali rozdzieleni jako dzieci w 1945 roku, spotkają się po raz pierwszy po 77 latach rozłąki!

Ted Nobbs, 83, i jego brat Geoff, 79, spędzili ponad siedem dekad 16,000 km od siebie od czasu, gdy ich rodzina została rozdzielona pod koniec II wojny światowej.

Ted, wraz z rodzeństwem Barry i Johnem, zostali oddzieleni od najmłodszego brata Geoffa po tragicznej śmierci ich mamy, która zmarła na raka w wieku 30 lat w 1945 roku. Ich ojciec nie był w stanie poradzić sobie z opieką nad Geoffem, który miał wtedy 1 rok i postanowił oddać go do adopcji, aby dać mu szansę na lepsze życie.

W 1951 roku 7-letni Geoff  wraz ze swoimi adopcyjnymi rodzicami przeprowadził się do Australii i od tamtej pory mieszka tam do dziś. W tym czasie doczekał się ośmiorga własnych dzieci i wnuków.

Ted, Barry i John przez lata kilkakrotnie próbowali odnaleźć swojego młodszego brata, bez powodzenia.

Przeprowadziłem kilka poszukiwań, powiedział Nobbs. -Zrobiłem pierwszą notatkę w 1994 roku, a następnie ponownie 2004. Zwróciliśmy się do organizacji pomagającej takim osobom jak my. Okazało się, że Barry również próbował szukać brata na własną rękę. Szczęście uśmiechnęło się do nich w 2014 roku, cztery lata po śmierci najstarszego brata Johna, kiedy Geoff wreszcie namierzył Barry’ego i wysłał mu list.

List od Geoffa wylądował po prostu na drzwiach Barry’ego któregoś dnia z zaskoczenia –powiedział Knobbs. –Wszyscy połączyliśmy się ponownie w rozmowie telefonicznej. To było po prostu wspaniałe móc w ten sposób nadrobić zaległości. Nie sądziłem, że to się kiedykolwiek wydarzy. Polało się wiele łez ze wzruszenia.

Goeff planował przyjechać do Anglii na moje 80. urodziny, ale biurokracja pokrzyżowała jego plany, a potem zaczął się covid. – kontynuował Nobbs. –W związku z tym  dostałem od Geoffa wideo i oglądaliśmy je na dużym ekranie telewizora. Życzył mi szczęśliwych urodzin.

Geoff obecnie mieszka na południe od Sydney i ma ośmioro dzieci. Ted, który jest dziadkiem trojga wnucząt, podjął się 22-godzinnej podróży, aby wziąc udział w wielkim zjeździe rodzinnym. Brat Barry był niestety zbyt chory, aby podróżować.

Nie latałem od 50 lat – powiedział Nobbs. -Musiałem ponownie uzyskać paszport. Nie martwi mnie to, cieszę się z wyjazdu… możliwość przytulenia brata będzie wspaniała. Spotkam się z Geoffem oraz jego córką i synem. Mam też ślub wnuczki Geoffa i jestem zaproszony na wesele. Zobaczymy też Wielką Rafę Koralową.

Przyjaciel jego syna Christophera przekazał duży zapas mil lotniczych Avios, aby pomóc zapłacić za powrotny etap podróży.

To kosztowna podróż, ale prawdopodobnie nigdy nie będę mógł tego zrobić ponownie, więc pomyślałem, że skorzystam z okazji teraz.

 

Poniższy materiał jest w języku angielskim.

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

3 thoughts on “Bracia połączą się po 77 latach. „Wciąż nie mogę w to uwierzyć!”

Dodaj komentarz