fbpx

Pomysł aktywistów z Torunia może uratować życie bezdomnym

Aktywiści z organizacji Serce Torunia wyszli z inicjatywą, która ma na celu pomóc osobom w kryzysie bezdomności w przetrwaniu zimy. Grupa poinformowała w mediach społecznościowych, że zakupiła 10 sztuk namiotów termoizolacyjnych.

Warunki pogodowe podczas zimy w Polsce potrafi a być wyjątkowo ekstremalne. Okres ten jest wyjątkowo ciężki i niebezpieczny dla osób bez dachu nad głową. Aktywiści z organizacji Serce Torunia postanowili pomóc takim osobom w przetrwaniu sezonu zimowego. Zaprezentowane przez nich rozwiązanie sprawi, że okres niższych temperatur będzie znacznie prostszy do przeżycia dla niejednej osoby w kryzysie bezdomności.

Działacze z Torunia zakupili 10 sztuk namiotów termoizolacyjnych, które wraz z obniżką temperatur zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym. Obecnie specjalne igloo przechowywane są magazynie. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób schronienia zostaną rozdzielone. Sprawa ma zostać skonsultowana ze strażą miejską, która wie, gdzie dokładnie przebywają osoby bezdomne.

— Ciężko było je dostać, teraz będziemy pracować nad tym, żeby przed chłodami trafiły na ulice — przyznał Michał Piszczek z organizacji Serce Torunia.

Termoizolacyjny namiot

Aktywiści podkreślają, że zakup namiotów nie należał do najprostszych. Schronienia wykonane są ze specjalnej termoizolacyjnej pianki oraz folii aluminiowej. Po zamknięciu namiotu ciepło jest w nim zatrzymywane — jak w termosie.

Według pomysłodawców wewnątrz można przebywać nawet w temperaturze do minus 15 stopni.

— Do minus 15 stopni można w nim spokojnie przebywać. […] Będzie to coś nowego. Chcemy to sprawdzić, aby wiedzieć, czy w naszym kraju jest możliwość szerokiego zastosowania tego rozwiązania — podsumował aktywista.

 

 

 

Dodaj komentarz