fbpx

Pasażer z Poznania zostawił telefon w autobusie. Pomógł mu przypadkowy kierowca [WIDEO]

Jeden z Poznańskich kierowców wykazał się wspaniałym zachowaniem. Mężczyzna pomógł pasażerowi, który zostawił w autobusie telefon.

Jeden z poznańskich kierowców zauważył na poboczu mężczyznę, który wymachiwał rękoma w kierunku przejeżdżających samochodów. Widząc człowieka w potrzebie, postanowił sprawdzić, o co chodzi. Po zatrzymaniu dowiedział się, że autostopowicz próbuje dogonić autobus, w którym wcześniej zostawił swój telefon.

Kierowca bez chwili wahania zaoferował swoją pomoc. Kiedy pechowy pasażer wsiadł do auta, opowiedział, że jego telefon znajduje się w autobusie linii 603, który niedawno odjechał. Plan polegał na dogonieniu autobusu na jednym z przystanków. Kierowca, słysząc tę historię bez wahania przyspieszył.

Pechowy pasażer podczas pogoni za autobusem opowiedział kierowcy, że w pierwszym odruchu chciał wezwać ubera, jednak z powodu braku telefonu nie miał takiej możliwości. Ponadto mógł zadzwonić do kolegi, który jechał wraz z nim autobusem i kontynuował podróż. Nie było to jednak możliwe z tego samego powodu. Pożyczenie komórki od obcego nie wchodziło w grę, gdyż nie znał na pamięć numeru telefonu kolegi. Nagrywający był jego jedyną nadzieją.

Misja zakończyła się powodzeniem

Mimo stresującej sytuacji rozmowa obu panów odbyła się w bardzo przyjaznym tonie. Mężczyźni wymienili się nawet numerami telefonów. Po pokonaniu korków udało się dogonić autobus. Pasażer, dziękując, wysiadł z samochodu na jednym z przystanków i po chwili wrócił, pokazując, że udało mu się odzyskać zgubę. Wdzięczny Poznaniak zapowiedział, że musi się odwdzięczyć w jakiejś formie, gdyż jego pomocnik nie chciał nagrody finansowej.

Dodaj komentarz