fbpx

Jak jedno wideo może zmienić czyjeś życie. Oto historia kasjerki Noli

Siła mediów społecznościowych może być ogromna a jedno wideo potrafi nieraz zmienić czyjeś życie.  Przekonała się o tym dobitnie Amerykanka Nola. Do sieci trafił niedawno filmik, na którym autor pokazał starszą kobietę pracującą w sklepie spożywczym.

Materiał wyświetlono miliony razy, a poruszeni internauci na zawsze odmienili los kobiety.

Nola pomimo swojego wieku była zatrudniona w jednym ze sklepów amerykańskiej sieci Walmart. Pracującą seniorkę zauważył pewien twórca internetowy, który nagrał ją, kiedy odpoczywała w trakcie przerwy. W opisie stwierdził, że życie nie powinno być takie trudne, zwłaszcza dla ludzi, którzy uczciwie pracowali przez większość swojego życia

Wideo ze zmęczoną seniorką poruszyło serca internautów. Materiał w ciągu kilku dni wyświetlono na TikToku ponad 27 milionów razy. Pojawiło się też wiele komentarzy, w których internauci domagali się założenia zbiórki pieniędzy dla Noli. Komentujący poczuli bezinteresowną chęć niesienia pomocy, żeby wysłać kobietę na zasłużoną emeryturę.

Autor nagrania spełnił prośbę internautów. Powstała internetowa zbiórka, której celem było uzbieranie 10 tysięcy dolarów. Nie spodobało się to pracodawcy kobiety. Walmart zagroził zgłoszeniem mężczyzny na policję, w przypadku nieusunięcia wideo i zbiórki.  Jednak ten się nie przestraszył i kontynuował swoje działania.

Już dobę po rozpoczęciu zbiórki udało się uzbierać aż 110 tysięcy dolarów. Chłopak spotkał się z Nolą, opowiedział jej o całej sytuacji i przekazał dobre wieści. Ta przyjęła uzbieraną kwotę, jednak przyznała, że będzie musiała pracować dalej, żeby spłacić pozostałe 70 tysięcy dolarów kredytu hipotecznego. Właśnie to zobowiązanie było powodem, dla którego wciąż musiała pracować.

Nola nie ukrywała, że zebrana kwota bardzo ułatwi jej życie, ale podkreślała, że nadal nie przejdzie na emeryturę, dopóki nie zarobi kolejnych 60 lub 70 tysięcy. Jej słowa wzięli sobie do serca internauci, gdyż po tygodniu od spotkania z mężczyzną na koncie zbiórki znajduje się już ponad 179 tysięcy dolarów. Zapewne kwota będzie wystarczająca, aby spłacić kredyt i zakończyć akcję sukcesem.

 

Źródło: o2.pl

 

Dodaj komentarz