fbpx

Na świat przyszedł ośmiomiliardowy obywatel Ziemi. To dziewczynka z Filipin! [VIDEO]

Vinice Mabansag, dziewczynka urodzona na Filipinach, została okrzyknięta ośmiomiliardowym obywatelem Ziemi. “To kamień miliony w rozwoju ludzkości” – uznało ONZ.

Noworodek urodził się w Szpitalu Pamięci Dr Jose Fabella w stolicy Filipin, Manili. – Matka dziewczynki urodziła spontanicznie i nie miała pojęcia, że jej córka otrzyma tak niecodzienny tytuł – przekazał dr Romeo Bituin, szef personelu medycznego.

Ten wyjątkowy tytuł nadała dziewczynce Filipińska Komisja ds. Ludności i Rozwoju, która razem z urzędnikami powitała ośmiomiliardowego człowieka o 1:29. – To oznaka sukcesu ludzkości, ale też wielkie wyzwania dla naszej przyszłości – mówi John Wilmoth z ONZ.

Przekroczenie progu ośmiu miliardów mieszkańców Ziemi oznacza, że w ciągu 11 lat na świecie przybył miliard ludzi. Pojawiają się więc obawy o przeludnienie niektórych regionów Błękitnego Globu.

Biorąc pod uwagę wzrost średniej długości życia i liczbę osób w wieku rozrodczym ONZ przewiduje, że populacja świata będzie nadal rosnąć: do około 8,5 miliarda ludzi w 2030 roku, 9,7 miliarda w 2050 roku i osiągnąć szczyt – blisko 10,4 miliarda ludzi – w latach 2080.

Źródło: polsatnews.pl

One thought on “Na świat przyszedł ośmiomiliardowy obywatel Ziemi. To dziewczynka z Filipin! [VIDEO]

  • 18 sierpnia 2023 at 14:09
    Permalink

    Liczyłem to chiba wiem, c’nie!?

    Reply

Dodaj komentarz