fbpx

Kultowe budowle z klocków

Klocki LEGO® to już klasyka. To określenie świetnie pasuje do jednej z najnowszych serii marki. Tym razem duńska firma postanowiła przedstawić najsłynniejsze budowle na świecie. Seria LEGO® Architecture to prawdziwa gratka dla studentów architektury, jak i wszystkich wielbicieli dalekich i bliskich podróży oraz historii świata.

Klocki LEGO® Architecture – co można znaleźć w serii?

Klocki LEGO® budynki to seria zawierająca najsłynniejsze budowle, takie jak Koloseum, Piramida Cheopsa, Tadż Mahal, Statua Wolności, czy Biały Dom. To nie wszystko, miłośnicy architektury mogą również zbudować własny Paryż, Tokio, Singapur, Londyn, czy Nowy Jork. Kochasz podróże, inżynierię, naukę, a może historię? W tej serii niewątpliwie znajdziesz coś dla siebie!

Zestaw LEGO® Koloseum

Zaczynamy z przytupem, bo od największego zestawu LEGO®, jaki kiedykolwiek stworzono. Składa się on z 9036 elementów i gwarantuje długie godziny dobrej zabawy. Wszystkie detale rzymskiej budowli zostały oddane z największą precyzją. Słynne łuki oraz kolumny w stylu korynckim, jońskim  i doryckim robią wrażenie!

Koloseum to idealny pomysł na prezent dla zapalonych miłośników zabytków, którzy chcieliby przenieść się choćby w wyobraźni do czasów starożytnego Rzymu. Złożenie zestawu wymaga nie lada cierpliwości i uważności, ale naprawdę warto. Choćby dla satysfakcji, jaką można poczuć, patrząc na efekt końcowy!

Zestawy LEGO® City – budynki

Zestaw LEGO® City budynki stworzony został z myślą o zapalonych podróżnikach, uwielbiających zwiedzać wszelakie zakątki świata. Pozwala wybrać się do egzotycznej Azji i odwiedzić Singapur i wieżowiec OCBC Centre lub Ogrody Supertree Grave. Fani Tokio docenią Tokio Tower, Tokio Big Sight lub Park Chidorigafuchi.

Po azjatyckich podbojach można przenieść się odległego Nowego Jorku i nacieszyć oczy widokiem Empire State Building, Statuy Wolności, czy budynków Flatiron i Chrysler. Wielbiciele bliższych podróży z pewnością chętnie zbudują własny Paryż i jego największe atrakcje takie jak Wieża Eiffla, Luwr, Pola Elizejskie, czy Łuk Triumfalny. A może szybkie zwiedzanie Londynu i jego Big Ben, Tower Bridge, czy London Eye?

Zestaw LEGO® Biały Dom

Seria LEGO® Creator budynki sprawi, że oficjalna rezydencja Prezydenta Stanów Zjednoczonych może być od teraz ozdobą każdego mieszkania lub biura. Projekt został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i pozwala na podziwianie wyjątkowego, neoklasycystycznego stylu. Wschodnie i zachodnie skrzydła połączone są imponującymi kolumnadami, a sam budynek otaczają ogrody i fontanna.

Trzy części, z których składa się budowla, można z łatwością odłączyć i oglądać każdą z nich z bliska. To nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy z polityką i historią są za pan brat. Ułożenie zestawu składającego się z 1483 elementów wymaga skupienia. W zamian oferuje jednak wspaniałą rozrywkę podczas samego procesu, jak i dumę po jego ukończeniu.

Zestaw LEGO® Piramida Cheopsa

Czas na odrobinę egzotyki i jeden z siedmiu cudów świata starożytnego. Kolejny zestaw zawierający 1476 elementów pozwala przenieść się w niezwykłe czasy starożytnego Egiptu. Odwzorowano w nim nie tylko samą piramidę, ale również funkcjonalne komory i tunele. Ponadto, po ułożeniu całości, wystarczy zdjąć zewnętrzną pokrywę i przyjrzeć się systemowi, który mógł być wykorzystywany do transportu kamieni w trakcie budowy tej wyjątkowej budowli. Piramidę otacza roślinny krajobraz, a także łodzie pływające po Nilu. Układanie zestawu to świetna okazja, aby dowiedzieć się nieco więcej o historii świata lub pogłębić posiadaną już wiedzę.

Zestaw LEGO® Statua Wolności

Statua Wolności to jeden z najsłynniejszych i najważniejszych symboli Nowego Jorku. Wykonany na jej podstawie budynek został zobrazowany z dbałością o detale takie jak zerwane łańcuchy, siedmioramienna korona, czy złota pochodnia umieszczona w prawej, uniesionej ręce posągu. Cokół  otaczają dekoracyjne tarcze i elementy o ceglanej strukturze. Zestaw złożony z 1685 elementów to idealna ozdoba mieszkania każdego admiratora historii, podróży i architektury oraz, a jakże, wolności!

Zestaw LEGO® Tadż Mahal

Pora na niezwykłe i tajemnicze Indie oraz ich słynne mauzoleum Tadż Mahal. Imponująca konstrukcja z pewnością zachęci do odwiedzenia Agry, czyli miasta, w którym zostało wzniesione. Zestaw złożony z 2022 elementów zachwyci kreatywnych wielbicieli budownictwa i historii krajów Wschodu. Projektanci zadbali o takie detale jak krypta Taj Mahal z dwoma sarkofagami, główną kopułę, czy centralną komnatę z dwoma symbolicznymi grobowcami, zwanymi cenotafami. Główną kopułę oraz cztery poboczne można bez problemu odczepić i przyjrzeć się im z bliska.

Dlaczego warto układać zestawy LEGO® Architecture?

Układanie klocków LEGO® to świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Pozwala na oderwanie się od codziennej rutyny i zrelaksowanie po ciężkim dniu w pracy, szkole, czy na uczelni. Ponadto rozwija kreatywność, zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Niejednokrotnie uczy cierpliwości i dokładności. W zestawach zawierających budowle jest to niezwykle istotne, gdyż wpływa na ostateczny wygląd projektu. Pamiętajmy, że popełnianie błędów podczas całego procesu to nic złego, wszak to na nich najlepiej się uczymy!

Dodaj komentarz