fbpx

Lekcje geografii ze świnkami morskimi Leosiem i Sobiesiem

Kwarantanna wymusiła zmianę wielu nawyków. Teraz niemal każda sfera naszego życia nieco różni się od standardów, do których przywykliśmy. Dorośli muszą dostosować się do nowych warunków pracy, mniejsi edukacji. Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zajęcia prowadzone on-line nie odstawały od stacjonarnych. Ciekawy pomysł miała pani Marta Łapińska – Kubiak. Nauczycielka z Poznania poprosiła o pomoc swoich pupili. Leoś i Sobieś to para pasjonatów geografii w futerkach.

W programie edukacyjnym pani Marty główną rolę grają dwie urocze świnki morskie. Aktorzy na czterech łapach wcielają się w uczniów. Pomysł na lekcje narodził się spontanicznie. Zaczęło się właściwie od tego, że mąż nauczycielki dla żartów dubbingował domowych pupili. Nastała kwarantanna, więc kobieta szukała inspiracji. Chciała zorganizować swoim szkolnym podopiecznym edukację tak, aby przekaz był zrozumiały i ciekawy. Wspólnie z mężem postanowili w domowych warunkach stworzyć coś na kształt programu.

Wesołe świnki podróżują po mapach, zadają pytania i dyskutują z nauczycielką. Oprócz informacji z zakresu geografii, na lekcjach poruszane są zagadnienia z historii. Materiały są merytoryczne, a świnki przyciągają uwagę dzieci.  Leoś i Sobieś są właścicielami kanału na YouTube. „Geografia ze świnkami” wyemitowała do tej pory 6 odcinków, ostatni niestety bez jednego z aktorów. Nie wystąpił w nim Leoś. Uroczy odtwórca roli ucznia zmarł, ze względu na niewydolność nerek. Smutna informacja pojawiła się na profilu Facebook świnek 6 maja.

Na razie Sobieś dzielnie radzi sobie w pojedynkę. Odbiór pomysłu Pani Marty jest niezwykle pozytywny. Owocem kwarantanny stał się kanał skierowany do najmłodszych. Lubią ich rodzice i dzieci. Widzami są również te maluchy, które jeszcze się nie edukują.

-„Fantastyczne lekcje! Świetny pomysł na konwencję i bardzo profesjonalnie stworzony scenariusz każdego odcinka. Jestem pełna podziwu dla Pani talentu i zaangażowania. Nauczyciele tak zaangażowani w swoją pracę jak Pani, powinni być szczególnie doceniani i premiowani (zwłaszcza finansowo). Ukłony!”- to jeden z komentarzy pod filmem.

 

 

 

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: pytanienasniadane.tvp.pl

FB: @geografiazeswinkami

Dodaj komentarz