fbpx

W ciągu pięciu ostatnich lat w Indiach zanotowano wzrost populacji tygrysów

Dokładne badania pokazały wzrost o 6%. Obecnie na terenie tego kraju żyje około 3 tysięcy osobników. Przez ostatnie lata Indie zainwestowały spore środki w pomoc dla tygrysów i wygląda na to, że wysiłek się opłacił.

Patrząc na liczby opisujące badania trudno ukryć podziw: prowadziło je około 44 tysięcy osób w 318 tysiącach siedlisk w 20 regionach występowania tygrysów w Indiach. Obszar około 381,400 km²!

Badacze szukali zarówno śladów drapieżników jak i ich zdobyczy. W 26 760 lokacjach umieszczono fotopułapki i zebrano łącznie 35 milionów zdjęć. Na około 76,5 tysiącach fotografii zauważono tygrysy, na ok. 51,3 tysiącach pojawiły się leopardy. Zbadano w ten sposób prawie 86% całej powierzchni występowania wielkich kotów w Indiach.

Obserwatorzy doliczyli się 2 461 tygrysów w wieku powyżej jednego roku życia, a całą populację tego gatunku oceniono na 2 967 osobników (granica błędu to 12%). W porównaniu do liczb sprzed pięciu lat to wynik o 6% większy. Trudno się zatem dziwić radości zajmujących się ochroną tygrysów.

 

Czytaj więcej na:  national-geographic.pl

Dodaj komentarz