fbpx

Pamiętasz te twarze? Wielkie powroty dziecięcych gwiazd filmu

Przyszłość aktorów dziecięcych jest zawsze niepewna. Show-biznes jest niesamowicie wymagający, dlatego wielu młodych aktorów robi wszystko, aby jak najszybciej go opuścić. Niektórzy utrzymują swój poziom sławy do końca życia, podczas gdy inni popadają w zapomnienie i są w centrum uwagi dopiero po kilku latach. Jeśli chcesz wiedzieć, którzy aktorzy zaliczyli wielki powrót do show-biznesu, czytaj dalej!

Oto dziecięce gwiazdy szklanego ekranu,  które odniosły ponowny sukces w wieku dorosłym. Niektóre nazwiska sugerują nawet polskie korzenie…

1.Anna Chlumsky

Zdobyła sławę w wieku 9 lat w filmie „Moja dziewczyna” (1991), gdzie wystąpiła z Macaulayem Culkinem („Kevin sam w domu”).Po kilka latach anonimowości, Chlumsky powróciła do świata telewizji za sprawą uznanego serialu „Veep”.

 

 

2. Danica McKellar

Danica McKellar zdobyła sławę grając Winnie w serialu „Cudowne lata”  pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku. Niedługo potem postanowiła wycofać się z show-biznesu, by zająć się karierą naukową. Po ukończeniu studiów matematycznych na UCLA, McKellar została nie tylko odnoszącą sukcesy aktorką w filmach o niewyjaśnionych zagadkach, ale także uznaną autorką książek matematycznych dla nastolatków.

 

3. Gaby Hoffmann

W latach 80. i 90. Gaby Hoffmann miała kilka małych ról w hollywoodzkich filmach, dzięki czemu odniosła sukces jako aktorka dziecięca. Pojawiła się na przykład w komedii romantycznej „Bezsenność w Seattle” (1993). Właśnie wtedy, gdy wydawało się, że jej sukces zaczyna słabnąć, Hoffmann dokonał powrotu w wielkim stylu, pojawiając się w serialu „Transparent”.

 

 

 

4.Thomas Brodie-Sangster

 

Jako dziecko wystąpił w wielu filmach, jednak najlepiej został zapamiętany ze świątecznej komedii romantycznej „To właśnie miłość”  (2003) i „Niania McPhee” (2005).
Po kilku latach z dala od kamer, Brodie-Sangster powrócił do świata aktorskiego w tak udanych tytułach jak „Gra o tron” i „Gambit królowej”.

 

5. Johnny Galecki

Po zasmakowaniu sukcesu w „National Lampoon’s Christmas Vacation” (1989) i „Roseanne”, Johnny Galecki (z lewej) potrzebował lat, aby ponownie znaleźć istotne role.
Wszystko się jednak zmieniło, gdy w 2007 dostał rolę w „The Big Bang Theory”, jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych w historii.

6.Drew Barrymore

gwiazd

Któż nie pamięta małej słodkiej dziewczynki z „E.T”? Jako dziecko Drew Barrymore wystąpiła w jednym z największych klasyków w historii filmu, „E.T. the Extra-Terrestrial” (1982) Stevena Spielberga. Zarówno jako nastolatka, jak i młoda osoba dorosła kontynuowała pracę jako aktorka.
Była aktywna do lat 2000, ale w latach 2010 na jakiś czas wypadła z medialnego obiegu. Szybko jednak wróciła na ekran, tym razem z komedią Netflixa „The Santa Clarity Diet”.

gwiazd

7. Ke Huy Quan

gwiazd

Ten urodzony w Wietnamie aktor wystąpił w takich filmowych klasykach jak „Indiana Jones i świątynia zagłady” (1984) czy „The Goonies” (1985).
Po kilku latach spędzonych z dala od kamer, Quan powrócił do show-biznesu w 2022 roku w filmie „Wszystko wszędzie naraz”.

 

 

Źródło: StarsInsider

Tłumaczenie i opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz