fbpx

Nastolatek z Krosna zapuszczał włosy przez 5 lat, aby oddać je na peruki dla chorych na raka

Był w trzeciej klasie, gdy usłyszał o akcji przekazywania włosów dla dzieci po chemio i radioterapii, od tamtej pory, czyli przez pięć lat, nie obciął nawet końcówek. Chłopak, mimo że był wyśmiewany przez rówieśników, zapuszczał włosy, by oddać je na peruki dla potrzebujących.

„Nasz syn Michał był w trzeciej klasie, kiedy usłyszał gdzieś o akcji przekazywania włosów fundacji zajmującej się robieniem peruk dla dzieci po chemio- i radioterapii. Od tamtej pory, czyli pięć lat, nie obciął nawet końcówek” – taki wpis pojawił się na Facebooku Pracowni Twórczej Zuzi Górskiej.

Autorką jest mama 15-letniego Michała. Chłopak wytrwał w postanowieniu, mimo złośliwych komentarzy kolegów ze szkoły, którzy nie zawsze liczyli się ze słowami.

„Zaczęło się to wtedy, gdy miałem już ciut dłuższe włosy i zaczynałem nosić opaski, żeby nie wpadały mi do oczu. Krzyczeli za mną „dziewczynka”, „zdejmij tą opaskę”,”weź się w końcu obetnij”.” – napisała jego mama.

W końcu nadszedł ten dzień i Michał obciął włosy, umieszczając zdjęcia z tego wydarzenia w sieci. Włosy chłopaka trafiły do Fundacji Przyjaźni WeGirls, która zajmuje się zbiórką włosów na peruki dla dzieci.

2

„Michał, brawa za odwagę! Przez tak długi czas znosiłeś śmiechy rówieśników, ale teraz cieszyć się możesz uśmiechem dziecka, któremu będziemy mogli dzięki Tobie pomóc! Jesteś wielki i możesz wszystko!” – napisała Fundacja.

“Znosiłeś śmiechy rówieśników, teraz cieszyć się możesz uśmiechem dziecka, któremu podarowałeś włosy”

Źródło: facebook, materiały prasowe

Dodaj komentarz