fbpx

Szczecińska firma tworzy jedyne takie namioty na świecie, można w nich zamieszkać

Firma ze Szczecina stworzyła półkoliste domy do własnoręcznego złożenia, z dostępem do wody, ogrzewania i toaletą, których nie trzeba podłączać do sieci. Prace nad tym projektem trwały 1,5 roku. Producent deklaruje, że konstrukcje będą gotowe w ciągu dwóch tygodni.

Wcześniej, namioty tej szczecińskiej firmy można było oglądać w najnowszej hollywoodzkiej produkcji Ridleya Scotta „Marsjanin” z Mattem Damonem w roli głównej.

Te namioty to połączenie stalowej konstrukcji i specjalnej membrany.

„Można to sobie wyobrazić mniej więcej tak, że na pustyni, na wydmach czy choćby w Puszczy Bukowej stawiamy namiot i w zasadzie możemy z niego nie wychodzić” – tłumaczy Adam Łyczakowski z Freedomes. „Można tam czuć się jak Robinson Crusoe. Dodając do tego szklarnię do uprawy własnych warzyw i owoców, praktycznie będzie można odciąć się od supermarketów i innych zdobyczy cywilizacji. Jako jedyna firma na świecie będziemy oferowali komplet akcesoriów, który umożliwia stworzenie takiej konstrukcji poza siecią.”

Namioty służą nie tylko do odpoczynku. „Na jednej z greckich wysp będzie ustawionych ponad 30 takich struktur. Menadżerowie z różnych firm będą zjeżdżać się na tydzień, czasami na miesiąc, po to żeby odbywać tam szkolenie z zarządzania” – dodaje Łyczakowski.

4

3

2

1

Źródło: freedomes.pl, materiały prasowe

Dodaj komentarz