fbpx

Pierwszy spacer małych pand. To najprawdopodobniej najsłodsze wideo stycznia ;)

Grupa kilkunastu młodych pand pojawiła się na swoim pierwszym publicznym spacerze, aby życzyć swoim fanom Szczęśliwego Nowego Roku.

Nagrania wideo pokazują moment, w którym młode pandy, niesione przez pracowników, zostają przyprowadzone na kolorowo udekorowany specjalnie dla nich plac zabaw. To także ich pierwsze publiczne wyjście ;).

Młode z ciekawością odkrywają swoją niestandardową zagrodę, podczas gdy opiekunowie czuwają w pobliżu z butelkami wypełnionymi mlekiem, na wypadek, gdyby maluchy zgłodniały.

Wszystkie młode pandy olbrzymie, w tym cztery pary bliźniąt, urodziły się około sześciu miesięcy temu w Bazie Badawczej Hodowli Pandy Olbrzymiej w Chengdu, w chińskiej prowincji Syczuan.

Figlarne młode należą do grona 15 pand olbrzymich – urodzonych w bazie w 2022 roku. Wszystkie są w dobrym stanie zdrowia.

Rząd chiński stworzył wiele rezerwatów pandy olbrzymiej, a działania ochronne takie jak te przyczyniły się do wzrostu populacji pandy w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Obejrzyjcie ten wybuch “słodkości” w poniższym filmie, gdzie 13 młodych pand po raz pierwszy bawi się razem na placu zabaw zbudowanym specjalnie dla nich. To po prostu małe, radosne, rozbrykane dzieci 🙂

 

Zobacz też:

 

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie:  Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz