fbpx

Kierowca podziękował policji za wysoki mandat i 17 punktów karnych

Do Słupskiego komisariatu policji przyszedł mail z podziękowaniami od kierowcy, który otrzymał mandat z punktami karnymi. W mailu mężczyzna chwali profesjonalizm mundurowych oraz przyznaje, że docenił nauczkę. “Dziękuję za uratowanie życia, bo rutyna i brawura na drodze mogłyby spowodować, że byłbym niechlubną gwiazdą wiadomości” – podsumował kierowca.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali seata, który na drodze krajowej nr 6 w okolicach Potęgowa (woj. pomorskie) jechał z dużą prędkością i wyprzedzał inne pojazdy w rejonie skrzyżowania.

Podczas interwencji Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to, że kierowca zdecydował się na tak niebezpieczne manewry, mimo że w samochodzie przewoził swoją żonę i dwoje małych dzieci.

Policjanci poinformowali gdańszczanina, jakie mogą być konsekwencje takiej brawury, oraz że jako kierowca jest on odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1400 zł oraz 17 punktami karnymi.

Zdecydowana większość interwencji na tym się kończy, w tym przypadku było jednak inaczej.

“Zapytali się mojej żony, dlaczego pozwoliła mi przekroczyć prędkość”

Kilka godzin później na skrzynkę mailową Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wpłynęła nietypowa wiadomość, której nadawcą był zatrzymany wcześniej kierowca. Mężczyzna podziękował policjantom za ukaranie go oraz za profesjonalne przeprowadzenie kontroli.

“Mój mail może wydawać się dziwny i nietypowy, ale chciałbym podziękować Policjantom, którzy mnie dzisiaj (04.02.2022 r.) zatrzymali i ukarali bardzo dużą ilością punktów karnych” – napisał kierowca.

W dalszej części wiadomości ukarany kierowca opisuje policyjną interwencję.

“Po zatrzymaniu policjanci uspokoili moją rodzinę, przede wszystkim moje dzieci. Zapytali się mojej żony, dlaczego pozwoliła mi przekroczyć prędkość” – relacjonował gdańszczanin.

“Przy tym wszystkim zachowywali się wzorowo i profesjonalnie, wytłumaczyli co zrobiłem źle i jednocześnie nie mogli zrozumieć, dlaczego jechałem w taki sposób wioząc całą rodzinę. I teraz najważniejsze, uświadomili mi, że moje zachowanie naraziło moją rodzinę, trafiło to do mnie, jest mi głupio i bardzo dziękuję za punkty i mandat” – dodał.

W długim wywodzie kierowca z Gdańska kilkukrotnie docenia profesjonalizm mundurowych. Dziękuje również za uratowanie życia, bo według niego rutyna i brawura za kierownicą mogłaby spowodować, że o wypadku z jego udziałem informowałyby programy informacyjne.

Mężczyzna ukarany mandatem prosił, aby policjanci dowiedzieli się, że ich praca przyniosła efekty.

 

 

Dodaj komentarz