fbpx

Niezwykła inicjatywa szkoły w Szprotawie. Każdy uczeń dostanie nowy rower!

Kiedy myślimy o powrocie do szkoły, zwykle przychodzą nam na myśl podręczniki, przybory szkolne i nowe plecaki. Jednak w Szprotawie, uczniowie mogą liczyć na coś znacznie bardziej ekscytującego – nowe rowery!

Miasto Szprotawa, w kontynuacji swojego innowacyjnego programu “Rower dla Pierwszaka”, postanowiło ponownie sprawić niespodziankę pierwszoklasistom. Wszyscy uczniowie, którzy w tym roku zaczynają edukację w szkołach podstawowych i Liceum Ogólnokształcącym, otrzymają własne rowery. Uroczyste przekazanie odbędzie się 4 września, a już teraz hala sportowa w mieście jest wypełniona jednośladami, czekającymi na swoich nowych właścicieli.

Nie jest to pierwsza edycja tego programu. W ubiegłym roku również uczniowie cieszyli się z prezentów w postaci rowerów, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem. W odpowiedzi na ten pozytywny odzew, władze miasta postanowiły kontynuować inicjatywę.

Akcja nie jest jedynie prezentem. Rowery wypożyczane są uczniom na trzy lata. W tym czasie mogą wykorzystać je do dojazdów do szkoły, ale też do nauki zasad ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po ulicach. Co ważne, po zakończeniu okresu wypożyczenia rower staje się własnością ucznia.

Inicjatywa, choć kosztowna (zakup rowerów to wydatek rzędu 300 tys. złotych), to inwestycja w zdrowie, rozwój fizyczny i edukację uczniów. Promuje aktywny styl życia, uczy odpowiedzialności za własny środek transportu oraz pomaga w budowaniu świadomości ekologicznej.

Nie ma wątpliwości, że Szprotawa stawia na przyszłość, dbając o swoich najmłodszych mieszkańców w niezwykle kreatywny sposób. Czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje programu “Rower dla Pierwszaka” oraz inne pomysły, które poprawią jakość życia i edukacji w tym mieście.

Dodaj komentarz