fbpx

Superbohaterowie przemierzają korytarze szpitali, niosąc uśmiech i nadzieję

Przez uchylone drzwi dziecięcych sal szpitalnych wchodzą postacie, które znamy z komiksów i bajek. Superman, Batman, Elsa i wielu innych bohaterów, którzy z pełnym oddaniem i zaangażowaniem przybywają, by przynieść chorym dzieciom uśmiech i nadzieję. Za tą inicjatywą stoi Fundacja Liga Superbohaterów z Szczecina.
Historia powstania Fundacji Liga Superbohaterów

Tomasz Gierwiatowski założył Ligę Superbohaterów 11 lat temu. Jego pasją było przebieranie się za superbohaterów od dzieciństwa. Dzięki propozycji kolegi dziennikarza, postanowił przekształcić swoją pasję w coś większego, coś, co przynosiłoby radość chorym dzieciom w szpitalach. Tak narodziła się idea odwiedzania ich w kostiumach ulubionych postaci.

Kolejnym krokiem była decyzja o utworzeniu fundacji, która pomogłaby w organizacji wyjazdów do innych szpitali i miast. W 2016 roku Fundacja Liga Superbohaterów stała się oficjalnym podmiotem, działającym na rzecz chorych dzieci.

Jak działają Superbohaterowie?

Superbohaterowie odwiedzają dzieci, które są chore onkologicznie, zarówno w szpitalach, jak i w ich własnych domach. Szczególną uwagę poświęcają Oddziałowi Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Szczecinie. Organizują również wyjazdy do innych miast Polski i za granicę oraz uczestniczą w licznych wydarzeniach charytatywnych.

Działalność fundacji polega nie tylko na odwiedzinach. Chodzi o to, by przynieść radość i nadzieję dzieciom, które doświadczają bólu, zmęczenia i lęków związanych z chorobą. Dzięki tym wizytom, dzieci przez chwilę zapominają o swojej sytuacji i cieszą się niecodziennym spotkaniem.

Wierność w detalach

Kostiumy, w które ubierają się członkowie Fundacji, są wykonane z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Są one wiernymi kopiami strojów z filmów i komiksów. Dzięki temu dzieci wierzą, że spotykają prawdziwych Superbohaterów. Ale oczywiście dzieci są bystre i często testują Superbohaterów, zadając trudne pytania. Odpowiedzi członków fundacji zawsze są pełne humoru i fantazji, co jeszcze bardziej umacnia wiarę dzieci w prawdziwość spotkania.

Współpraca z personelem medycznym

Superbohaterowie zawsze działają w ścisłej współpracy z personelem medycznym. Dbają o to, by nie przeszkadzać w pracy lekarzy i pielęgniarek. Ich obecność w szpitalach jest niezwykle pozytywnie oceniana, a nawet porównywana do terapii, która potrafi przynieść ulgę i pocieszenie małym pacjentom.

Fundacja Liga Superbohaterów od lat niesie nadzieję i radość do szpitalnych sal pełnych chorych dzieci. W tych trudnych chwilach to właśnie uśmiech, nadzieja i poczucie, że ktoś się nami interesuje, stają się najlepszym lekarstwem. A superbohaterowie z fundacji codziennie udowadniają, że prawdziwe supermoce tkwią w sercu i empatii.

Dodaj komentarz