fbpx

W Szczecinie powstała KARMOdzielnia, gdzie można wesprzeć właścicieli psów i kotów

W jednej z dzielnic Szczecina powstała niedawno KARMOdzielnia – miejsce, gdzie można przekazać niechcianą karmę dla psów i kotów oraz różne akcesoria takie jak koce czy zabawki. Jest to pionierska inicjatywa w tym mieście.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie osób, które z powodów finansowych mają trudności z utrzymaniem swoich zwierząt, by uniknąć sytuacji, w której zwierzęta te zostają porzucone.

Karolina Zabielska i Marcin Śliżewski, twórcy KARMOdzielnii, podkreślają potrzebę takiej inicjatywy. Zwracają uwagę na trudne wybory, przed jakimi mogą stanąć właściciele zwierząt w obliczu problemów finansowych. Chcą zapobiegać sytuacjom, w których psy trafiają do schronisk, a koty są wypuszczane na wolność.

Aktualnie najbardziej poszukiwana jest sucha karma. Chociaż główny nacisk kładzie się na pomoc psom i kotom, akcesoria dla mniejszych zwierząt, takich jak króliki czy świnki morskie, są również mile widziane.

Osoby chcące pomóc mogą dostarczyć dary pod adres ul. Leszczynowej 22 w dzielnicy Zdroje w Szczecinie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-20:00.

Dodaj komentarz