fbpx

Radosław Potrac uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku 2023

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala 21. edycji konkursu “Nauczyciel Roku”. W tym roku, spośród wielu znakomitych pedagogów z całego kraju, to właśnie Radosław Potrac został wyróżniony tym prestiżowym tytułem. Pan Radosław pracuje w Szkole Podstawowej nr 30 im. Powstańców 1863 r. na warszawskiej Pradze Północ przy ulicy Kawęczyńskiej.

Radosław Potrac nie jest jedynie nauczycielem historii. Jego portfolio zawiera także przedmioty takie jak wychowanie do życia w rodzinie oraz wsparcie edukacyjne dla uczniów. Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym, jednak to historia stała się dla niego późniejszą pasją, a co za tym idzie — jednym z głównych kierunków w jego nauczaniu. Jego zaangażowanie w edukację jest jedynie jednym z wielu obszarów jego zainteresowań, które obejmują turystykę, harcerstwo, a także pielęgnowanie tradycji gwary warszawskiej. Jak sam mówi: “Edukacja jest jak droga. Nic dwa razy się nie zdarza na tej drodze”.

Jednakże gala nie była wyłącznie poświęcona Panu Radosławowi. Dwa równorzędne wyróżnienia w konkursie zostały wręczone Anicie Mańdok oraz Marcie Szymczyk. Pani Anita to nauczycielka języka polskiego w Polskiej Szkole we Fryburgu w Niemczech, natomiast Pani Marta uczy w Społecznej Szkole Podstawowej Towarzystwa Oświatowego “Edukacja” w Łodzi.

Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych! Ich zaangażowanie i pasja do nauczania są nieocenione i stanowią ważny element w kształtowaniu przyszłych pokoleń.

Dodaj komentarz