fbpx

Student malarstwa już nie mieszka w samochodzie

Patryk, młody student malarstwa, który do niedawna zamieszkiwał w samochodzie na parkingu w Krakowie, znalazł w końcu dach nad głową. W nagraniu opublikowanym na Facebooku profilu programu “Uwaga!” wyraził radość z posiadania swojego miejsca do twórczości, nauki i odpoczynku.

Ostatnio krajowe media obiegła historia dwudziestoletniego studenta malarstwa, zmuszonego do życia w aucie z powodu finansowych ograniczeń. “Nie miałem pieniędzy, a bardzo zależało mi na studiach na kierunku malarskim. Nie miałem zagwarantowanego akademika, więc postawiłem na samochód” — wyznał student w wywiadzie dla “Uwagi!”.

Gdy przyjechał do Krakowa, dysponował budżetem około 600 zł, przez co jego codzienny limit wydatków wynosił zaledwie 15 zł.

Na profilu “Uwagi!” na Facebooku, 11 listopada, pojawiło się nagranie informujące, że Patryk znalazł pokój.

Patryk podziękował widzom za wsparcie i pozytywne reakcje, których się nie spodziewał, mówiąc, że teraz jego sytuacja zaczyna się stabilizować.

“Wynajmuję już swoje własne cztery ściany. Mam już swój własny kąt do tworzenia, do nauki, do spania. Chciałem bardzo podziękować widzom “Uwagi” za tak liczny i pozytywny odbiór, czego szczerze mówiąc, się nie spodziewałem. […] Wszystko jest już na dobrych torach i zaczyna się układać”.

Pod nagraniem na Facebooku zalała fala pozytywnych komentarzy, zachęcających Patryka do dalszego dążenia do marzeń:

“Brawo Patryk! Możesz być z siebie dumny. Spełniaj marzenia”.

“Trzymam za ciebie kciuki. Podziwiam za wytrwałość”.

“Jesteś fantastycznym, sympatycznym chłopakiem, cieszę się bardzo,że dostałeś pomoc ,należało Ci się, powodzenia ❤️“.

— pisali internauci.

Dodaj komentarz