fbpx

Sukces Polaków na Targach Wynalazków w Seulu

W dniach od 1 do 4 listopada 2023 roku odbyła się 19. edycja SIIF – Międzynarodowych Targów Wynalazków w Seulu, które zgromadziły innowatorów i myślicieli z całego świata. Podczas tej prestiżowej imprezy, polska reprezentacja z Konsorcjum MareMed zaprezentowała wynalazki opracowane w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”, odnosząc znaczące sukcesy.

Złoty medal dla LiverBrain app

Jednym z najbardziej wyróżniających się osiągnięć był złoty medal przyznany aplikacji LiverBrain app, stworzonej przez zespół pod kierownictwem dr hab. n. med. Ewy Wunsch, prof. Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W skład zespołu wchodzili również dr n. med. Dorota Koziarska, lek. Dominika Kornak oraz mgr inż. Bartosz Muczyński. LiverBrain app to przełomowa aplikacja w dziedzinie medycyny, oferująca nowatorskie podejście do diagnozowania i leczenia schorzeń wątroby.

Srebrny medal dla urządzenia do rehabilitacji oddechowej

Kolejnym znaczącym osiągnięciem jest srebrny medal dla aparatu PEPPER, zintegrowanego urządzenia do rehabilitacji oddechowej. Wynalazek ten został opracowany przez zespół pod kierownictwem dr hab. n. zdrow. Agnieszki D. Kempińskiej-Podhorodeckiej, prof. PUM, w skład którego wchodzili dr Magdalena Żak, dr inż. Mateusz Bilewski oraz Eryk Niemierko. PEPPER stanowi innowacyjne rozwiązanie wspomagające pacjentów w procesie rehabilitacji oddechowej.

Brązowy medal dla systemu „NB – Nefroball”

Brązowy medal zdobył system „NB – Nefroball”, inteligentny asystent wspomagający wykonywanie ćwiczeń przetoki tętniczo-żylnej u pacjentów zakwalifikowanych do leczenia hemodializami. Wynalazek ten został opracowany przez zespół pod kierownictwem dr n. zdr. Agnieszki Turoń-Skrzypińskiej, w skład którego weszli: mgr Maria Piątak, prof. dr hab. n. med. Iwona Rotter, dr hab. n. med. Małgorzata Marchelek – Myśliwiec, dr n. med. Aleksandra Rył, prof. dr hab. n. med. Kazimierz Ciechanowski oraz Damian Durys. NB – Nefroball to krok milowy w poprawie jakości życia pacjentów hemodializowanych.

SIIF 2023 to wydarzenie, które nie tylko promuje innowacje i nowe technologie, ale także jest platformą dla talentów i pomysłów, które mogą zmieniać świat. Występy polskich wynalazców na tych targach dowodzą, że Polska ma solidną podstawę do bycia liderem w dziedzinie innowacyjności i technologii na świecie.

Dodaj komentarz